Zāles pret iesnām, kuras lieto arī bērni, izrādās nāvējošas

zāles pret iesnām

Zāles pret iesnām – deguna aerosols “Bioparox” – ir pasludinātas par aizliegtām un vairs netiks ražotas, jo to lietošana ir veicinājusi vairāku pacientu nāves, paziņojusi Francijas farmācijas uzņēmums “Servier” , kas aerosolu ražoja.

Galvenais aizlieguma iemesls ir tas, ka šīs zāles pret iesnām ir veicinājušas vairāku pacientu nāves. Cik tieši cilvēki ir miruši pēc “Bioparox” lietošanas, nav zināms, taču ražotājkompānijas ziņojumā teikts, ka atsevišķos gadījumos šis preparāts izraisījis cilvēku nāvi.

Francijas farmācijas uzņēmums norādījis, ka preparāts var izraisīt dažādas nopietnas alerģiskās reakcijas, līdz pat anafilaktiskajam šokam. Tieši tādēļ ražotāji pieņēmuši lēmumu šo aerosolu atsaukt no medikamentu tirdzniecības tīkliem. Visās valstīs, kurās tiek pārdotas šīs zāles pret iesnām, tiks atsauktas atļaujas tās pārdot un izplatīt.

“Lēmums tika pieņemts pamatojoties uz konstatēto paaugstināto jutību uz dažādām reakcijām, kas ietver arī alerģiskas un dzīvību apdraudošas anafilaktiskās reakcijas,” teikts Francijas zāļu ražošanas uzņēmuma “Servier” paziņojumā.

“Bioparox” tika izmantots kā antiseptisks un antibakteriāls līdzeklis infekciju slimību ārstēšanai, piemēram, tādām kā rinofaringīts. Izmeklēšana par šī preparāta iedarbību tika uzsākt pēc tam, kad vairākiem pacientiem tika fiksēti reti, bet tomēr dzīvībai bīstami sarežģījumi. Pacientiem, kuri regulāri lietoja šīs zāles pret iesnām, ieteikts tās nomainīt pret citām.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz