WikiLeaks informators Bredlijs Menings mēģinājis izdarīt pašnāvību

Bredlijs Menings

WikiLeaks informators Bredlijs Menings, kuram par aptuveni 700 tūkstošu slepenu dokumentu nodošanu publiskošanai tika piespriests 35 gadus ilgs cietumsods,  nogādāts slimnīcā pēc tam, kad viņš mēģinājis izdarīt pašnāvību, vēsta CNN.

Kā pastāstījis televīzijas kanāla ziņu avots, bijušais ASV armijas ierindnieks Menings pēc neveiksmīga pašnāvības mēģinājuma nogādāts slimnīcā, kas atrodas netālu no militārā cietuma Kanzasā, kur viņš izcieš sodu.

Bredlijs Menings

Kā zināms,  Bredlijs Menings tika atzīts par vainīgu 20 no 22 apsūdzības punktiem, tostarp spiegošanā. Tomēr tiesa neatzina viņa vainu nopietnākajā no apsūdzībām – palīdzības sniegšanā ienaidniekam.

Prokuratūra pieprasīja Meningam 60 gadu cietumsodu, tomēr bijušajam ASV armijas ierindniekam piesprieda 35 gadus cietumā. Menings atvainojās par ASV nodarīto kaitējumu un par viņa rīcības „negaidītajām sekām”.

Līdz ar cietumsoda piespriešanu tiesa arī nolēma, ka Bredlijs Menings ar kaunu padzenams no bruņoto spēku rindām un dienesta laikā viņam izmaksātā alga daļēji konfiscējama.

Savukārt 2013.gadā, jau atrodoties cietumā, Bredlijs Menings paziņoja, ka dzīvi vēlas turpināt kā sieviete norādot, ka vēlas, lai viņu turpmāk uztver un uzrunā kā sievieti.

„Es esmu Čelsija Meninga. Esmu sieviete,” paziņojumā medijiem rakstīja bijušais karavīrs.

 

Rakstiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz