Vinnijs Pūks un viņa draugi ir psihiski slimi, teic eksperti

vinnijs-puks-un-vina-draugi-ir-psihiski-loti-slimi

Vinnijs Pūks un viņa draugi – ar šo Alana Aleksandra Milna pasaku ir izaugusi ne viena vien paaudze. Taču vai kāds no mums kaut reizi ir paraudzījies uz Vinniju Pūku un viņa draugiem, tā teikt, no psihiatrijas skatu punkta? Visticamāk, nē. Un te nu atklājas pavisam jocīgas lietas – visiem grāmatas varoņiem ir spilgti izteikti psihes traucējumi, konstatējuši speciālisti.

Kanādas psihiatrijas ekspertu grupa, izanalizējot visā pasaulē ļoti populārās bērnu grāmatas varoņu rakstura iezīmes un uzvedību, secinājuši, ka viss nemaz nav tik balts un pūkains, kā tas pasniegts vēl naivajiem bērnu prātiem. Pieaugušo pasaulē Vinnijam Pūkam, Tīģerim, Ēzelītim IĀ-IĀ, Sivēnam un citiem pasaku meža iemītniekiem var skaidri saskatīt nopietnas psihiskas novirzes.

Tīģeris, piemēram, sirgst ar spilgti izteiktu uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS), kas liedz viņam kaut uz brītiņu palikt mierā, nemēģinot pievērst sev apkārtējo uzmanību.

Sivēns savukārt nemitīgi bez iemesla ir pataloģiskā trauksmīga uzbudinājuma un baiļu stāvoklī, un viņam ir nopietni nervu darbības traucējumi. Par to liecina gan Sivēna bailīgais un neirotiskais raksturs, gan arī viņa uzvedības manieres: trīcēšana, tremors, panikas lēkmes, nemitīgā cenšanās ierauties stūrītī un paslēpties no biedējošās un briesmīgās pasaules.

Trusītis — izteikti anankastiska personība, vai citiem vārdiem sakot, viņš ir pataloģisks pedants. Lūk, kā šo psihisko novirzi raksturo speciālisti: „trauksmains aizdomīgums, bailes kļūt netīram, bailes no zagļiem un neliešiem, pārmērīgs akurātums, pārspīlēta punktualitāte, prasīgums, sirdsapziņas mokas…”. Vai pazināt Trusīti?

Arī Pūcei viss nav kārtībā — Vinnija Pūka draudzenei speciālisti diagnosticējuši obsesīvi kompulsīvus traucējumus: uzmācīgas domas, kas rada neērtumu, bažas, bailes un uztraukumu. Nekā patīkama: „mēdz būt aizdomīgi un neuzticas nevienam, dažreiz rīkojas maksimāli izlēmīgi, kas uzreiz ir pamanāms, ņemot vērā viņu dominējošo mieru”.

Ēzelītim IA-IA diagnozi spētu noteikt ikviens, pat nebūdams psihiatrijas speciālists: hroniska depresija. Sašļucis, tik tikko spēj parunāt, melanholisks un nemainīgi pesimistiski noskaņots — šos simptomus pazīst ikviens, kurš kaut reizi dzīvē ir saskāries ar depresiju.

Ar galveno varoni lācīti Vinniju Pūku, pēc ekspertu domām, ir pavisam čābīgi – viņš ir narkomāns, kas smagā formā sirgst ar atkarību no medus. Viņš domā tikai un vienīgi par medu, tas ir viņa eksistences centrs. Vinnijs Pūks spēj būt laimīgs vienīgi tad, kad ir dabūjis medu. Turpretī tad, ja medus nav, visas lācēna domas strādā vienā virzienā – kā lai to sadabū. Turklāt Vinnijs Pūks, kā jau visi narkomāni, tā dēļ ir gatavs darīt jebko. Viņa smadzenes ir ideju pārpilnas cīņā par medu, turpretī visās citās dzīves jomās Vinnijs Pūks ir pamuļķis un nekas cits viņu tikpat kā neinteresē.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

17 Komentāri on "Vinnijs Pūks un viņa draugi ir psihiski slimi, teic eksperti"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Benga
Benga

Nu šis raksts manī izraisa smieklus. Ta ir bērnu grāmata un diezvai bērni lasot tik tālu aizdomājas un analīzē katru personāžu. Varbūt par ēzelīti piekritīšu, viņš vienīgais izraisa tādu kā nepatiku ar savu bēdīgo izskatu. Bet, cmoon, lācis narkomāns? Tas ir lācis, tad jau sanāk ka savvaļas lāči arī ir narkomāni, jo tiem garšo medus. Par pārējiem arī neko sliktu nepateiksi, vienkāršiem vārdiem – kas bailīgs, gudrs un kārtīgs. Kā jau teicu, ir smieklīgi analizēt bērnu grāmatas, tad jājautā, vai tiešām viņiem pašiem nav kaut kādas problēmas, ka ķerās klāt bērnu grāmatām.

Līga
Līga

Vai paši raksta autori nav psihiski slimi? Vai pārmācījušies psiholoģiju? Man nav ko teikt…

Pēteris
Pēteris

Nekad Vinnijs Pūks nav bijusi mana mīļākā grāmata. Mani ir kaitinājusi tās gari stieptā darbība. Vienmēr esmu uzskatījis un teicis, ka tā ir grāmata garīgi atpalikušiem bērniem. Mums pašiem ir sava bērnu literatūra un pašiem savas tautas pasakas.
Mums nav vajadzīgas arī brāļu Grimmu pasakas, kuru pamatā ir patiesi, reiz notikuši kriminālnoziegumi. Arī uz Luisu Kerolu grāmatas “Alise brīnumzemē” autoru krīt aizdomu ēna, ka viņš grāmatā aprakstījis savus pedofila piedzīvojumus.
Turēsimies pie savām vērtībām.

kāds
kāds

Kādām savām vērtībām? Kaķīša dzirnaviņas un Ansis? Tās tā kā būtu sarakstījis garīgi vesels cilvēks un veseliem paredzējis? Ko tās māca? Depresīvu skatu uz dzīvi, ka visi ir maitas un uzmetīs, kā arī to, ka būt turīgām ir slikti. Paldies par kūkām, es šitos latviešu garadarbus vairs nelsasu un bērnam ar nespiežu. Labāk par “narkomānu” Pūku vai “pedofilu” Karlsonu palasīt. :D

wpDiscuz