Viesturs Rudzītis – kādēļ ir labi, ja sievietes iekausta

Viesturs Rudzītis
Pēdējās dienās sabiedrībā aktualuzējusies diskusija saistībā ar Latvijas valdības nevēlēšanos parakstīt Stambulas konveciju un skandalozo Tieslietu ministrijas juridisko analīzi, kas pamato, kāpēc nevajadzētu parakstīt šo konvenciju.
Lai labāk izprastu Nacionālās apvienības un citu konvencijas pretinieku argumentus, publicējam bijušā psihoterapeita (Latvijas psihoterapeitu asociācija ir anulējusi Rudzītim izsniegto sertifikātu) Viestura Rudzīša pārdomas par tēmu “Varmācība pret sievieti”.

Bijušais psihoterapeits Viesturs Rudzītis savā mājaslapā publicētajā apcerējumā “Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?” analizē divas pretējas terapeitiskas pieredzes, kuru kopsaucējs liek domāt, ka fiziskas vardarbības mazināšanās pēdējo gadsimtu laikā sākusi izpausties kā cita veida agresija.

“Kā uz faktu, ka sieva ne uz viņu lūkojas, reaģētu vidējais latviešu (krievu, vācu, ebreju) vīrietis simts, divsimt vai trīssimt gadus atpakaļ?

Vispirms, dažās no minētajām kultūrām tāda sievas uzvedība nemaz nebūtu iespējama. Bet, ja tomēr, tad sadotu sievai pa ausīm vai pa muti, noslānītu, izvarotu, vismaz izlamātu, verbāli pazemotu,” raksta Viesturs Rudzītis.

Savā apcerējumā bijušais psihoterapeits iesaka padomāt, kas sabiedrībā un ģimenē ir mainījies, mazinot vardarbību pret sievietēm.

“Ar vārdu sakot – (..) visām cīnītājām par sieviešu tiesībām, feministēm utt. derētu padomāt – kas tiek nodarīts pāri sievietēm, aizliedzot vardarbību pret sievietēm. Vai – kādēļ ir labi, ka sievietes iekausta un tamlīdzīgi, kamēr viņas iemācās sagaidīt vīru mājās ar siltām vakariņām, pasniedz tam čības un palīdz novilkt mēteli. (..)

Jā – tas labs jautājums feministēm – ko liekat vietā? Kā panāksit, ka sieviete bez sišanas kļūst par priekšzīmīgu māti, sievu un Sievieti galu galā. Kā neitralizēsiet viņas Dzemdi un Dievieti, panākot, ka tās netraucē sievietes ceļā uz Sievieti? Ja feministes saka A, tad jāsaka arī B. Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību? (..)

Ne jau visas sievietes pat pēc vizītes (-ēm) pie manis “nāk pie prāta” un atgriežas pie vīra. Ja tas nenotiek, tad esam atpakaļ matriarhātā, kas mums savukārt liecina par feminisma slēpto ideoloģiju. Kā lai vēl tās sievietes ierāmē, ja viņām pašām liekas, ka nevajag? Kādas vēl bez sievas sišanas izejas?” nesaprašanā ir bijušais psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

 

Un kas jums par to ir sakāms? Rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Paula
Paula

Kas tad nu, portālam rakstāmā aptrūcies, ja no veca materiāla tendenciozi, ārpus konteksta, jāizvelk daži teikumi, lai patracinātu lētticīgus komentāru cepējus? Vai arī šī ir vienkārši maza artaviņa Stambulas konvencijas ziedojumu kastītē? Fui!

Mja
Mja

Tas, ka Viesturam Rudzitim joprojam ir auditorija un fani nav ar pratu saprotams. Nozombeta tauta?

Mja
Mja

Turpin. – un taas un taas un tie, kuri vinam nepiekrit, tiek saukti par radikaliem feministiem un analizeti Rudzisa gaumee….

solaris
solaris

Tas ir visai vienkārši saprotams. Ja Rudzītis ar skaļām idejām (tipa ‘Dzemde’ un ‘Dieviete’) kritizē feminismu un manipulē ar cilvēku priekšstatiem, tad viņš ir līdzīgs sludinātājiem. (Es gan nezinu, ko tieši Rudzītis stāsta, tāpēc man var nebūt taisnība.) Jebkurš sludinātājs savas idejas balsta uz cilvēku primitīvām tieksmēm, tai skaitā tieksmi meklēt ienaidnieka tēlu un tieksmi kontrolēt citus. Sieviešu loma sabiedrībā ir vienmēr saistījusi cilvēkus, kuri tiecas atrast ienaidnieka tēlu un kontrolēt citus. Kristietība, islāms, komunisms u.c. ideoloģijas arī šo aspektu izmantoja, lai iekarotu cilvēku sirdis. Tāpat arī ar Patriarhāta ideoloģiju, kas, redz, cīnās pret Matriarhāta atgriešanos. Super variants, ko sludināt!… lasīt vēl »

solaris
solaris

Taisnības labad jāpiebilst, ka feminisms (cik nu zinu par to) arī ir pilnīgi kreizī ideoloģija, kas manipulējoši balstīta uz tieksmi meklēt ienaidnieka tēlu un tieksmi kontrolēt citus.

analizators
analizators

bbb! Vai šajā gadījumā netiek propogandēta sieviešu vardarbība, ja kadu tā uzņemas dzemdēt, bet citu izpirzt? Vai vienkārsi jūs aizskaruma dēļ zaudējat veselo saprātu?…