VID plāno normatīvo aktu grozījumus, kas skars ikvienu

kā atgūt naudu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad plāno sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā normatīvo aktu grozījumus, kas paredzētu obligātu elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) izmantošanu arī fiziskām personām.

VID pagājušā gada darbības rezultāti liecina, ka EDS pērn izmantoja 565 582 fiziskas personas un 248 205 juridiskas personas. 2014.gadā EDS izmantoja 395 844 fiziskas personas un 230 318 juridiskas personas.

To fizisko personu skaits, kuras izmanto EDS, gada laikā ir audzis par 43% jeb 169 738 personām. Juridisko personu skaits audzis par 8% jeb 17 887 personām.

Šogad plānots panākt ievērojamu EDS lietotāju skaita paplašināšanos, tādēļ plānots īstenot informatīvo kampaņu EDS popularizēšanai.

VID apkopotā statistika liecina, ka papīra formātā atskaites visvairāk iesniedz Latgalē – 57% no visām atskaitēm. Zemgalē atskaites papīra formātā iesniedz 51%, Kurzemē – 49%, Vidzemē un Rīgā – 48%.

Aktīvākie EDS lietotāji ir 21 līdz 30 gadus veci neprecējušies cilvēki Vidzemē un Rīgā – šajā grupā EDS lieto 58,7%.

Savukārt neaktīvākie EDS lietotāji ir sievietes un vīrieši vecuma grupā virs 50 gadiem – 62,3% joprojām atskaites iesniedz papīra formātā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "VID plāno normatīvo aktu grozījumus, kas skars ikvienu"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
nodoklis
nodoklis

Lai nopērk un uzdāvina visiem, kuriem nav par ko iegādāties, datorus un lieta būs darīta. Ja atradās nauda deputātu algu paaugstināšanai par nenormālu summu, tad naudas pietiek valstij.

wpDiscuz