Vecāki vegāni nobadina divgadīgu bērnu teju līdz nāvei

vegāni
Ilustratīvs attēls

Itālijā slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā nonākusi divus gadus veca meitenīte, kuras vecāki, būdami vegāni, noveduši bērnu teju līdz nāvei – mazulim konstatēts akūts vitamīnu trūkums un citas organisma novājināšanās pazīmes, ko, iespējams, izraisījusi viņas vecāku askētiskā diēta, vēsta The Local“.

Divus gadus vecais bērns smagā stāvoklī nogādāts Dženovas bērnu slimnīcas “Istituto Giannina Gaslini” intensīvās aprūpes nodaļā pēc tam, kad viņai konstatēja B12 vitamīna trūkumu, zemu hemoglobīna līmeni asinīs, palēninātas kustības un zemu reakcijas līmeni. Arī meitenītes ķermeņa svars bija daudz mazāks nekā tam jābūt viņas vecumā.

Meitenītes veselības problēmas tiek saistītas ar vegānu diētu, kuru jau vairākus gadus ievēro abi viņas vecāki. Bērnu māte baroja ar krūti pirms arī viņa tika barota ar vegānu ēdienu, izvairoties no gaļas un citiem dzīvnieku izcelsmes produktiem. Bērnam tiek veiktas pārbaudes, lai atklātu vai viņai nav kādas ģenētiskas saslimšanas, kas varētu izraisīt šādas veselības problēmas.

Tiek vēstīts, ka pēc vairākām intensīvās aprūpes nodaļā pavadītām dienām viņas stāvoklis ir uzlabojies un viņa ir pārvesta uz atveseļošanās palātu.

Par notikušo ir informēti sociālie dienesti. Lai gan vecāki netiek turēti aizdomās par sliktu bērna aprūpi, ierobežojošas diētas var uzskatīt par nolaidīgu attieksmi pret bērna aprūpi.

Lai gan vegānu diēta netiek uzskatīta par bērna veselībai kaitīgu, tā var izraisīt vitamīna B12 nepietiekamību, kas savukārt var radīt nenovēršamus smadzeņu bojājumus un ir īpaši bīstama maziem bērniem. Tāpat cilvēki, kuri ir vegāni, daudzos gadījumos cieš no cinka, folijskābes un dzelzs trūkuma organismā. Bērniem, kas ievēro šādu diētu un spiesti būt vegāni vecāku dzīvesveida dēļ, ir jāveic regulāras veselības pārbaudes, un ārstam nepieciešamības gadījumā jāizraksta vitamīni.

Dženovā vecāki var lūgt izglītības iestādes nodrošināt bērnam vegānu pārtiku tikai tad, ja ir mediķu izsniegts apliecinājums, ka ārsts informēts par šādu diētu.

Šis ir trešais gadījums kopš 2015.gada sākuma, kad Itālija mazs bērns tiek nogādāts slimnīcā smagā stāvoklī diētas dēļ.

Pērn vasarā 11 gadus vecs bērns slimnīcā nonāca nepietiekama uztura izraisītu problēmu dēļ, un gadījumu izmeklēja policija. Tas notika neilgi pēc tam, kad tiesa mātei veģetārietei deva rīkojumu sava dēla maltītēs iekļaut gaļu vismaz reizi nedēļā pēc tam, kad bērna tēvs sūdzējās, ka bērns netiek pienācīgi barots.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Local“.

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz