Tie, kuri no rīta ceļas vēlu, ir gudrāki un bagātāki par “cīruļiem”

pūces

Senlatvieši mēdza teikt: „Kurš putniņš agri ceļas, agri slauka deguntiņu.” Taču zinātnieki pētījumu rezultātā ir secinājuši kaut ko pavisam citu. Speciālisti ir pārliecināti, ka gudrāki un veiksmīgāki ir cilvēki, kas nemēdz celties agri jeb tā dēvētās “pūces”.

Noskaidrots, ka cilvēki, kuri vēlu iet gulēt, mazāk nogurst dienas laikā. Speciālisti pārbaudīja “pūces” un “cīruļus” ar uzmanības un reakcijas ātruma testiem. Eksperimenta laikā vīrieši un sievietes gāja gulēt un cēlās sev ierastajā laikā. Cīruļi cēlās 4 stundas agrāk par pūcēm.

Visi eksperimenta dalībnieki tūlīt pēc pamošanās veica vienus un tos pašus uzdevumus. Viņu darba diena ilga desmit stundas. Izrādījās, ka cilvēki – pūces darba dienas beigās bija možāki, izskatījās svaigāki un ar uzdevumiem tika galā ātrāk.

Neskatoties uz to, ka “cīruļi” gulēja tikpat ilgi cik “pūces”, pirmie dienas beigās bija miegaini.  Smadzeņu skrīnings parādīja, ka viņu reakcijas ātrums ir lēnāks un viņi ir izklaidīgi.

Iepriekš veiktie pētījumi rāda, ka ieradums agri vai vēlu likties gulēt ir iedzimts un to regulē gēni. Citi pētījumi apgāza uzskatu, ka tie, kas mīl agri celties, nopelna vairāk. Izrādījās, ka cilvēki – pūces ir ne tikai gudrāki un apķērīgāki par cīruļiem, bet arī ir bagātāki.

Interesanti, ka tādi ievērojami cilvēki – pūces, kā, piemēram, Čārlzs Darvins un Vinstons Čērčils gulēt gāja 4 no rīta un cēlās vēlu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Dažādi avoti internetā (domājams, cilvēki – pūces…)

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Tie, kuri no rīta ceļas vēlu, ir gudrāki un bagātāki par “cīruļiem”"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Ilona
Ilona

Es ,kad vēlu ceļos nākas visus darbus sastegt.Vakarā lielāks nogurums.

wpDiscuz