Šodien Latvijā sniegs un pērkons, tomēr brīvdienās sola līdz +20

sniegs

Trešdienas rīts daudziem siltummīļiem licis noskurināties un meklēt skapī jau nolikto silto cepuri. Paraugoties ārā pa logu, zemi un automašīnu jumtus klāj sniega cepures. Apjukums – kalendārā it kā ir maijs, taču aiz loga laikapstākļi vairāk atgādina oktobri.

Vismaz pagaidām sinoptiķi neko siltāku nesola. Latvijā turpināsies aukstums, daudzviet gaidāms neliels īslaicīgs sniegs, bet vietām snigs stipri. Naktī uz trešdienu sešās novērojumu stacijās pārspēts 10.maija aukstuma rekords, Rēzeknē labots arī visas valsts rekords.

Ik pa brīdim paspīdēs saule, tomēr tā gaisu nespēs sasildīt vairāk kā līdz +5..+9 grādiem.

Valdošais būs lēns līdz mērens ziemeļrietumu vējš.

Rīgā dienas pirmajā pusē brīžiem iespējama stipra snigšana, vēlāk laiks kļūs saulaināks un gaisa temperatūra pakāpsies līdz +7..+8 grādiem.

 

Pārspēts  nacionālais aukstuma rekords 10.maijā

 

sniiegs

Naktī uz trešdienu sešās novērojumu stacijās pārspēts 10.maija aukstuma rekords, Rēzeknē labots arī visas valsts rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Aukstuma rekordi galvenokārt krituši valsts rietumu daļā – Liepājā, Pāvilostā, Stendē, Saldū un Dobelē, kur minimālā gaisa temperatūra bija -2,3..-4,3 grādi.

Taču zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Latgalē. Rēzeknes novērojumu stacijā termometra stabiņš noslīdējis līdz -4,7 grādiem. Tāpēc droši var teikt –  pārspēts ne tikai pilsētas, bet arī visas valsts 10.maija aukstuma rekords.

Iepriekšējā zemākā gaisa temperatūra, kas 10.maijā reģistrēta Latvijas oficiālajās novērojumu stacijās, bija -4,3 grādi 1941.gadā. Ārpus galvenajām meteostacijām 1991.gada 10.maijā reģistrēts aukstums līdz -5 grādiem.

Naktī uz trešdienu tikai vietām Rīgā un Jūrmalā gaisa temperatūra bija virs nulles. Valsts lielākajā daļā gaiss atdzisa līdz -1..-4 grādiem.

Savukārt gan Liepājas, gan Ventspils lidostā minimālā gaisa temperatūra bija -4 grādi.

Trešdienas rītā Jēkabpili pārklājusi līdz 8 cm bieza sniega kārta.

Sniegs ir uz mašīnām un soliņiem, savukārt uz zemes baltās segas ir mazāk. Sniegs ir ļoti irdens un gaisīgs. Tas strauji saplok un dažu stundu laikā nokusīs pilnībā.

Īsi pēc septiņiem rītā starp Rīgu un Jūrmalu stipras snigšanas laikā reģistrēts arī zibens spēriens. Arī iedzīvotāji pamanījuši pērkona dārdus.

 

Brīvdienas sola siltas, tomēr praķīšus tālu nenolieciet

Taču ilgai salšanai gatavoties nav vērts – nedēļas nogalē laiks mainīsies. Kā portālā lsm.lv raksta Toms Bricis, brīvdienās strauji kļūs siltāks. Svētdien siltumu varam gaidīt pat līdz 20 grādiem.

Jau piektdien kļūs siltāks. Naktī vēl lielākajā valsts daļā gaidāma salna, austrumos arī sals, bet diena būs saulaina ar lēnu vēju un temperatūra sasniegs +9..+14 grādus.

Brīvdienās nokrišņi nav gaidāmi, spīdēs saule. Naktis vēl būs dzestras – gaiss atdzisīs līdz 0..+5 grādiem. Sestdienas rītā valsts austrumos vietām -2 grādi, bet dienas siltas – +12..+17 grādi. Svētdien vietām Kurzemē un Zemgalē termometra stabiņš tuvosies +20 grādu atzīmei.

Lai arī brīvdienās kļūs ievērojami siltāks, nākamās nedēļas sākumā temperatūra atkal pazemināsies un saskaņā ar pašreizējām prognozēm, salnas gaidāms vismaz līdz 17. maijam.

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz