Sniegputeņa gūstā: tūkstoši bez elektrības, ceļi aizputināti, kavējas pasts

sniegputenis

Trešdien plkst. 7.30 Latvijā bija reģistrēti 309 avārijas atslēgumi elektrolīnijas, bez elektrības atstājot vairākus tūkstošus mājsaimniecību, liecina dati elektroenerģijas sadales sistēmas operatora “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartē, vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Elektrolīniju pārrāvumi reģistrēti galvenokārt Bauskas un Rundāles novadā, teritorijā uz rietumiem no Siguldas – Krimuldas un Inčukalna novadā, – kā arī Latgalē, lielākoties Rēzeknes novadā.

Elektroapgādes traucējumus, visticamāk, izraisījis spēcīgais sniegputenis.

Teritorijā starp Rīgu un Siguldu otrdien stipri sniga, tādēļ, augot vējam, iespējama pastiprināta piesnigušo koku gāšanās.

Kavējas pasta piegāde 

Arī “Latvijas pasts” sociālā tīkla “Twitter” kontā informē, ka elektrības piegādes pārrāvumu un laikapstākļu dēļ daudzviet Latvijā traucēts pilnvērtīgs pasta darbs. Kavēsies korespondences piegāde.

 

Šosejas un ceļi aizputināti

Latvijas Valsts ceļi ziņo, ka īpaši sarežģīta braukšana ir uz Liepājas šosejas no Pierīgas līdz Saldum. Arī Ventspils šoseja aizputināta.

sniegputena-gusta

Puteņa laikā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, sniega sanesumiem un citiem sarežģījumiem.
Šorīt ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas vairāk kā 120 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, kuras tīra ceļus un kaisa tos ar pretslīdes materiāliem.

Lidostā “Rīga” nepiezemējas trīs lidmašīnas un kavējas izlidojošie reisi

Trešdienas rītā Rīgā nav ieradušās lidmašīnas no Helsinkiem, Viļņas un Palangas – tās novirzītas uz citām lidostām, liecina starptautiskās lidostas “Rīga” mājaslapā publicētā informācija.

Rīta agrumā ar nelielu kavēšanos izlidojusi lidmašīna uz Londonu, ar stundas kavēšanos pacēlušās lidmašīnas uz Dortmundi un Frankfurti, arī pārējie izlidojošie reisi stipri kavējas.

 

Putenis pieņemsies spēkā

Trešdienas rītā stiprākās austrumu vēja brāzmas – līdz 23 metriem sekundē – reģistrētas Kolkā. Valsts lielākajā daļā vēja ātrums brāzmās sasniedz 11-16 metru sekundē.

Dienas gaitā austrumu vējš pāries ziemeļaustrumu vējā, tā ātrums brāzmās sasniegs 14-19 metru sekundē, Kurzemē 19-24 metrus sekundē. Valsts lielākajā daļā stiprākais vējš un līdz ar to stiprākais putenis gaidāms dienas otrajā pusē, Kurzemē gaidāma arī sniega vētra. Veidosies arvien lielākas kupenas, lūzīs koki.

Vai arī jums sniegputeņa dēļa radušās ķibeles? Rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz