Sliktas attiecības ar vecākiem – iemesls liekajam svaram

attiecības

Attiecības ar vecākiem ļoti lielā mērā ietekmē to, cik vesels ir pusaudzis, secinājuši kanādiešu zinātnieki. Pētījuma rezultāti publicēti izdevumā International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity.

Zinātnieki veica eksperimentu, kurā piedalījās pusaudži – 3700 meitenes un 2600 puiši vecuma amplitūdā no 14 līdz 23 gadiem. Sešas no desmit meitenēm un puse puišu atklāja, ka viņiem ir samērā labas attiecības ar vecākiem. Pētnieki lūdza eksperimenta dalībniekus norādīt, vai viņiem ir problēmas ar lieko svaru, kuņģa – zarnu trakta saslimšanas un cik bieži mēdz nodarboties ar sportu.

Izrādījās, ka tās meitenes un puiši, kuru ģimenēs nemēdz būt konfliktsituācijas piekopj aktīvu dzīvesveidu un nesūdzas par sliktu veselību, mazāk par pārējiem uzturā lieto ātrās uzkodas, viņu miegs ir pilnvērtīgāks, kā arī jaunieši nemēdz iziet no mājām nepaēduši brokastis, un attiecīgi šie jaunieši mazāk pakļauti liekā svara vai anoreksijas riskam.  Turklāt vislabākais veselības stāvoklis bija tiem pētījuma dalībniekiem, kuri vairāk laika pavada kopā ar tēvu, nevis māti.

Pētījuma rezultāti uzskatāmi parāda: bērnu ēšanas paradumus visvairāk ietekmē nevis vienaudži, bet gan vecāki, uzskata zinātnieki.

Iepriekš zinātnieki jau noskaidrojuši, ka labāka veselība un augstāka fiziskā aktivitāte ir pārtikušu ģimeņu atvasēm, kuru vecāki nav šķīrušies.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz