Skolotāji sola streikot, valdībai ne silts, ne auksts?

skolotāji sola streiku

Skolotāji, neredzot nekādu valdības ieinteresētību pedagogu algu normalizēšanā, sola streikot. Ar katru dienu pedagogu arodbiedrība saņem aizvien vairāk signālu par skolotāju gatavību streikam, neapmierinātība ar Izglītības un zinātnes ministrijas nespēju ieviest jaunu skolotāju algu modeli aug, un nav izslēgta arī iespēja prasīt izglītības ministres Mārītes Seiles demisiju, LTV “Rīta Panorāmā”  sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

LIZDA padome aicinās dalīborganizācijas līdz 27.oktobrim lemt par piedalīšanos vai nepiedalīšanos streikā, tad LIZDA padome atkārtoti lems par streika dienas noteikšanu un konkrētām aktivitātēm – piketiem vai gājienu, stāstīja Vanaga.

Viņa atzina, ka ar katru dienu LIZDA birojā saņem aizvien vairāk signālu, ka skolotāji streikos, arī tie, kuri sākumā bija kategoriski pret streiku.

Pēc nespējas ieviest skolotāju algu modeli, kas apmierinātu nozari un kuram būtu pieejams finansējums, “pienācis mirklis, ka ministrei jāizvērtē [..] jautājums par dokumenta kvalitāti”, sacīja Vanaga. Jautāta, vai arodbiedrība varētu prasīt arī ministres demisiju, viņa sacīja:  “Neizslēdzu.”

Tikmēr Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) intervijā LTV skaidroja, ka LIZDA vēlme rīkot streiku problēmas neatrisinās. Kā uzskata Straujuma, esot jāturpina strādāt pie jaunā pedagogu algas modeļa, lai apmierinātu visas iesaistīto pušu intereses.

Avots: LETALSM

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krams
krams

Šai valdībai visos jautājumos ne silts ne auksts!