Sīpols šīs kaites ārstē labāk par zālēm

sīpols

Kādēļ gan skriet uz aptieku pēc zālēm, ja katrā virtuvē atrodams sīpols? Jau kopš senām dienām šo kodīgo dārzeni ļaudis ir izmantojuši teju visu kaišu ārstēšanai.

Ko tad tik īpašu satur šis ikdienišķais bumbulis? Sīpols ir pamatīga veselības bumba – tā sastāvā ir daudz sēra, kālija, šķiedrvielu, B un C vitamīnu, dzelzs, folijskābes un biotīna. Sīpoli ir lielisks dabas ārstniecības līdzeklis – tam ir augstas antibakateriālās un antiseptiskās īpašības.

 

1.Atvieglo elpošanu, ja ir aizlikts deguns

Vienkārši atgāziet atpakaļ galvu un uz deguna uzlieciet pāris sīpola šķēlītes. Bet variet to sasmalcināt, izbērt uz šķīvja, apklāt galvu ar dvieli un ieelpot sīpola aromātu. Jā, procedūra nav tas pats, kas ostīt rozes, bet pēc tam toties varēsiet elpot caur degunu!

2. Ārstē klepu

Neskrieniet uz aptieku un netērējiet naudu ķīmiskiem klepus sīrupiem, pagatavojiet to mājās paši. Ņem vienu sīpolu, pusi no ķiploka un pa pusei tases brūnā un baltā cukura (var iztikt ar vienu tasi viena cukura veida). Visu sablenderē un pievieno tasi medus. Cieši aizvāko un liek ledusskapī ievilkties 8-12 stundas. Lietot pa karotei ik pēc divām stundām vai uznākot klepus lēkmei. Garša tādam sīrupam, bez šaubām, ir briesmīga, toties klepu tas ārstē lieliski.

 

3. Novērš nelabu dūšu

Ja jums uznācis nelabums, bet dārzeņu kastē ir sīpoli, steidzami dodieties uz virtuvi. Ņemiet sīpolu, pārgrieziet to uz pusēm un ielieciet katru no tām abās padusēs. Paturiet tā pāris minūtes. Nelabums pāries.

 

4. Aptur brūces asiņošanu

Ja gadījies iešņāpt pirkstā, pielieciet brūcei marles gabaliņu, kurā ietīti pāris sīpola gabaliņi. Brūce pārstās asiņot. Ja šo procedūru brīdi pa brīdim atkārtosiet, pirksts sadzīs ātrāk.

 

5. Novērš kāju smakošanu

Sīpols ir spēcīgs līdzeklis pret kāju sēnīti. Bet, ja jūsu kājas nepatīkami smako, kad pēc dienas gaitām noaujat apavus, tas nozīmē, ka jums ir kāju sēnīte. Nomazgājiet kājas un desmit minūtes masējiet pēdas ar sīpolu. Pēc tam siltā ūdenī noskalojiet. Atkārtojiet šo procedūru ik pēc divām trim dienām.

 

6. Mazina niezi pēc odu kodumiem

Ja pēc vakara pie ugunskura to vien darāt, kā kasāties, jo pasniedzāt sevi vakariņās odiem, vienkārši parīvējiet niezošās vietas ar uz pusēm pārgrieztu sīpolu. Un vairs neniezēs.

 

7. Mazina ausu sāpes

Ik katrs, kurš kaut vai reizi mūžā ir piedzīvojis ausu sāpes, zina, kas tās par elles mokām. Lai tiktu no tām vaļā, cilvēks parasti ir ar mieru darīt vienalga ko. Tad kāpēc gan neielikt sāpošajā ausī gabaliņu sīpola? Sīpols lieliski ārstē iekaisumus.

 

8. Palīdz mazināt migrēnas lēkmes

Ja jūs moka migrēna, atkārtojiet tādu pašu procedūru, kā pie ausu sāpēm. Pirms došanās pie miera, ielieciet ausīs sīpola gabaliņus. Lai tie tur paliek līdz rītam. Un jūs redzēsiet, ka tas darbojas.

 

9. Līdzeklis pret pinnēm un melnajiem punktiņiem

 

Speciālie līdzekļi pret melnajiem punktiņiem uz sejas un pinnēm ir samērā dārgi. Piedāvājam alternatīvu: sajauciet katliņā vienu sasmalcinātu vidēja izmēra sīpolu un pusi glāzes medus. Uz lēnas uguns sildiet, līdz maisījums iegūst biezu konsistenci. Atdzesējiet to un uzziediet uz sejas vietās, kur regulāri rodas pinnes.

 

10. Ārstē matu izkrišanu

Sērs, kā jau norādīts sākumā, sīpolos ir atliku likām, un tas ir lielisks līdzeklis pret matu izkrišanu. Tāpēc izspiediet sīpolu sulu, un kad mazgājiet matus, dāsni ieziediet ar to matus. Smaka riebīga, bet to var likvidēt, pēc procedūras matus izmazgājot ar smaržīgu šampūnu un labi izskalojot.  Sīpola sula stiprina matu saknes, tāpēc tas ir labs līdzeklis pret matu izkrišanu.

 

11. Mazina rētas

Tas, protams, izklausās neticami, bet ķirurģiski radītas rētas patiešām var padarīt nemanāmākas ar sīpola palīdzību. Vienkārši regulāri ierīvējiet ar uz pusēm sagrieztu sīpoli attiecīgo ādas segmentu.

 

Vai jums ir zināmi vēl kādi veidi, kad sīpols ir labākās zāles? Rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar