Sieviete un vīns – pārpratumi garantēti

sieviete un alkohols

Sieviete, kas smaidot graciozi liek pie lūpām vīna glāzi, ir tīkams skats daudziem vīriešiem, jo, viņuprāt, vēsta par pikantu aicinājumu. Mēdz uzskatīt, ka alkohols padara cilvēkus atraisītākus un nedaudz „jautrā prātā” ir vieglāk iepazīties ar pretējo dzimumu. Tomēr psihologi ir noskaidrojuši, ka šādi uzskati var būt iemesls pārpratumiem.

Izdevums Drug and Alcohol Review  stāsta par eksperimentu, kurā atklājies, ka alkohola klātbūtne kadrā liek vīriešiem saskatīt sievietē piedzīvojumu meklētāju.

Viņiem šķiet, ka sieviete ne tikai izskatās valdzinoša, bet arī skaidri izrāda vēlēšanos iepazīties ar sarunu biedru tuvāk. Sievietēm, kas skatījās tos pašus kadrus, šādas domas radās ievērojami mazāk,– alkohola klātbūtne nelika viņām maldīgi pārprast situāciju.

Jāpiebilst, ka eksperimenta laikā alkohols netika lietots, to nebaudīja ne aktieri, ne skatītāji. Tātad runa ir vienīgi par sociāli psiholoģisko aspektu, ko rada alkohols vīrieša prātā. Iespējams, ka tādas domu gaitas pamatā ir asociācijas: ja reiz mēs redzam vīrieti un sievieti ar alkohola glāzēm rokās, visbiežāk tas ir flirts – un nav svarīgi, vai tam seko turpinājums gultā vai nē, tas tomēr ir kaut kas intīms.

Īstenībā tomēr viss ne vienmēr ir tik triviāli, un, ja vīrietis redz sievieti ar alkohola glāzi vai pudeli rokās, viņam jāatceras, ka tas ne vienmēr nozīmē vēlmi iepazīties.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz