Saulkrastos pazudušais mazais Rūdolfs atrasts 1,5 km no pazušanas vietas

Saulkrastos pazudušais Rūdolfs
Foto: Facebook/Svetlana Habarova

Ceturtdien, 28.jūlija vakarā, Saulkrastos no dārzkopības kooperatīva “VEF-Biķernieki” pazudušais nepilnus trīs gadus vecais Rūdolfs  atrasts 1,5 km no pazušanas vietas, liecina Saulkrastu pašvaldības policijas sniegtā informācija.

«Tas ir paprāvs gabaliņš,» teica Saulkrastu pašvaldības policijas priekšsēdētājs Inārs Zaharāns un piebilda, ka bērns atrasts pie Bīriņu ceļa, netālu no kāda būvniecības preču veikala.

Neilgi pirms Saulkrastu novadā pazudušā nepilnus trīs gadus vecā Rūdolfa atrašanas mežā uzieti viņa pēdu nospiedumi, notikuma vietā klātesošajiem pastāstīja Zemessardzes 19.nodrošinājuma izlūkošanas vada zemessargs Armands Lūsis, kurš pats kopā ar citiem zemessargiem bija uzgājis šos pēdu nospiedumus.

rudolfs1

Kā sacīja Lūsis, tika atrastas «trīs liktenīgas pēdas, kas ļāva noteikt precīzas koordinātas un precīzu virzienu», lai meklēšanu veiktu īstajā teritorijas kvadrantā. Īsi pēc tam zēns pamanīts sēžam zem koka diezgan dziļi mežā – tādā vietā, kurā viņa atrašana meklētājiem iepriekš šķitusi maz ticama.

Kā atzina Lūsis, teritorijas kvadrants, kurā puika tika atrasts, iepriekš nav ticis pārmeklēts. Lai arī citas grupas veikušas meklēšanu tuvumā, cilvēki nav apskatījuši tieši konkrēto kvadrantu.

Vaicāts, vai bērns atrasts kādos brikšņos, zemessargs atbildēja apstiprinoši, attiecīgo vietu raksturojot kā «nekurieni». Sākotnēji bijušas šaubas, vai šajā vietā vispār jāveic meklēšana, jo tur bijusi asa zāle, kurai zēnam būtu apgrūtinoši izlīst cauri. «Bet viņš bija to izdarījis,» sacīja Lūsis.

Pēc pirmajām ziņām par bērna iespējamo atrašanu vairāk nekā 100 cilvēku pie viņa ģimenes mājas sāka gaidīt pozitīvās vēsts apstiprinājumu, ko saņēma vien pēc aptuveni pusstundas no bērna tēva Normunda un Zemessardzes pārstāvja. Klātesošie labās ziņas sveica ar aplausiem un saucieniem «Karavīri malači!». Lūsis uzsvēra, ka par bērnu atrašanu jāpateicas visai komandai, kura bija gatava meklēšanas darbus veikt 16 stundas.

Meklēšanas darbu koordinēšanai daļa brīvprātīgo izmantoja mobilo aplikāciju, no kuras ziņas par bērna iespējamo atrašanu sākotnēji uzzināja cilvēki, kas lielā skaitā pulcējās pie Rūdolfa ģimenes mājas.

Pēc Rūdolfa atrašanas kāds viņa radinieks zināja teikt, ka bērnam prombūtnes laikā ir piesūkušās četras ērces un viņu sakoduši odi.

Rūdolfa māte patlaban ar savu dēlu devusies uz slimnīcu, savukārt tēvs palicis mājās. Vīrietis prognozē, ka viņa sieva ar bērnu vakarā varēs atgriezties mājās.

Meklēšanas operācijas noslēgumā tēvs pateicās visiem dienestu pārstāvjiem un brīvprātīgajiem par ieguldīto darbu.

Naktī mazo Rūdolfu meklēja ap 400 cilvēku, bet no rīta sabrauca papildspēki, un meklētāju skaits bija sasniedzis vairāk nekā 500 cilvēkus. Bērns no pazušanas vietas bija nogājis desmit kilometrus.

Piektdien ap plkst.7 tika ziņots, ka zēns atradies, taču tas izrādījās pārpratums. Brīvprātīgie par pazudušo Rūdolfu bija noturējuši citu zēnu, kurš atradās vecāku redzeslokā, kas bija turpat netālu.

Intervijā Latvijas Radio Anučins pastāstīja, ka teritorijā, kur zēns ir pazudis, ir ļoti daudz mazdārziņu, kas visi jau vairākkārt ir pārmeklēti, savukārt blakus ir paliels mežs, kas ir aizaudzis ar garu zāli un brikšņiem, kā arī kukuržņiem. Mežu no augšas pārmeklē Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

Puisēns bija aizgājis no kādas kooperatīva dārza mājas teritorijas. Zēns pazudis brīdī, kad māte apstājusies un sākusi runāties ar kaimiņieni. Tad puika pazudis.

Savukārt ap plkst. 11 jau ievērojami palielinājās brīvprātīgo skaits. Viņus uz vietas esošie koordinē un norāda, kuros virzienos doties, lai netiktu pārmeklēta teritorija, kas jau tikusi skatīta. Tiek arī lūgts ne tikai pašiem piedalīties bērna meklēšanā, bet arī atvest ēdamo un dzeramo, jo daļa brīvprātīgo ir strādājuši visu nakti un kopš ceturtdienas neko nav nedz ēduši, nedz dzēruši.

Ceturtdienas vakarā zēna meklēšanā gan kooperatīvu teritorijā, gan tuvējā mežā ir iesaistīti vairāku dienestu darbinieki, arī kinologi, kā arī organizācijas “bezvests.lv” pārstāvji. Kopumā meklēšanā ir iesaistīti ap 500 cilvēku.

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz