Sāp mugura, pleci vai rokas? Izlasi un sapratīsi, kāpēc

Sāp mugura, kakls, pēdas, elkoņi vai kāda cita ķermeņa daļa? Visticamāk, tām ir psiholoģisks iemesls. Organisms, kā zināms, ir ārkārtīgi sarežģīts mehānisms, kurā viss savstarpēji saistīts. Un ja sāpe nepāriet, tas, visticamāk, nozīmē, ka tam ir kāds psiholoģisks cēlonis.

Kāpēc sāp galva?

Biežu galvas sāpju iemesls var būt nemitīgas stresa situācijas un garīga pārpūle. Vislabākais veids, kā atrisināt šo problēmu, ir iemācīties atslābināties. Te var palīdzēt elpošanas vingrinājumi, meditācija, jogas vingrinājumi – viss, kas palīdz relaksēt ķermeni un nomierināt prātu.

Kakls

Kakla sāpju cēlonis ir vainas apziņa. Ja sāp kakls, mēģiniet tikt skaidrībā, kas jūs kremt, un atbrīvoties no tā. Iemācieties pieņemt pasauli tāda, kāda tā ir, izbeidziet pārdzīvot par to, ko mainīt nav jūsu spēkos. Iemācīties piedot cilvēkiem un pirmām kārtām jau sev pašam.

Pleci

Hiropraktiķis Džefrijs Kitsons (Jeffrey Kitson) uzskata, ka cilvēka plecus nospiež atbildības un rūpju nasta. Atbrīvoties no sāpēm plecos palīdzēs, daļu rūpju uzticot citiem cilvēkiem, kuriem uzticaties. Nav jācenšas visas pasaules raizes uzvelt saviem pleciem.

Sāp mugura augšējā daļā

Kā lai tiek vaļā no sāpēm mugurā, – šis jautājums uztrauc daudzus. Varbūt ir vērts vispirms saprast cēloni? Sāpes muguras augšējā daļā starp lāpstiņām ir neprasme izpaust savas jūtas. Cilvēku savstarpējo attiecību pamatā ir emociju, enerģijas un jūtu apmaiņa, un ja jūs no apkārtējiem saņemat vairāk nekā dodat pretī pats, rodas nelīdzsvarotība.

Sāpes krustos

Šeit koncentrējas domas par jūsu materiālo stāvokli. Ja jūs neprotat rīkoties ar naudu un nepārtraukti domājat, kur ņemt naudu un kā mazāk tērēt, sāpes muguras lejasdaļā – krustos – ir klāt kā likts. Iemācieties apieties ar naudu, un sāpes izzudīs.

Sāpes elkoņos

Sāpoši elkoņi liecina par cietsirdību. Centieties būt labsirdīgāks pret cilvēkiem, laipnāks, iemācieties rast kompromisu, un elkoņi vairs nesāpēs.

Rokas

Rokas ir jūsu savstarpējās attiecības ar apkārtējo pasauli. Ja jūtat sāpes rokās, tas nozīmē: vai nu jums pietrūkst saskarsmes, vai gluži pretēji – tās ir par daudz. Atrodiet zelta vidusceļu, iemācieties veltīt laiku gan sev pašam, gan cilvēkiem jums līdzās.

Gurni

Uz gurniem gulst atbildība par kustību uz priekšu, izaugsmi. Ja jums ir bail no pārmaiņām, bail spert soli uz priekšu, tad nav jābrīnās par sāpēm gurnu locītavās. Vēlaties tikt no tām vaļā? Esiet elastīgāks, nebaidieties pamēģināt kaut ko jaunu, esiet gatavs pārmaiņām!

Sāpes ceļos

Sāpes ceļos liecina par problēmām ar pašapziņu. Ja cilvēks sevi nostāda augstāk par citiem vai, gluži pretēji, ir pārāk pazemīgs, ceļi kļūst sāpīgi. Lai atbrīvotos no tā, ir jāsakārto attiecības ar savu pašapziņu.

Kāju ikri

Apakšstilbos sakrājas aizvainojums un skaudība. Tieciet vaļā no šīm negatīvajām emocijām, un sāpes izzudīs. Protams, to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, bet jūs tomēr pacentieties.

Potītes

Sāpes potītēs rodas no tā, ka cilvēks neprot apstāties un baudīt mirkli. Lai potītes pārstātu sāpēt, iemācieties priecāties par sīkumiem un atalgot sevi par labu darbu, iepauzējiet, netraucieties vienmēr vēja ātrumā.

Pēdas

Sāpes pēdās ir neprasme „palaist vaļā” negatīvas emocijas. Cilvēki, kuri jūt sāpes pēdās, visbiežāk ir ieciklējušies uz savas dzīves negatīvajiem momentiem, domās simtiem reižu tos izdzīvojot atkal un atkal. Lai atbrīvotos no sāpēm pēdās, ir jāiemācās kontrolēt savas domas. Tiklīdz jūtat, ka galvā atkal lien sliktas domas, steigšus atrodiet kādu patīkamu lietu, uz ko koncentrēt savu uzmanību.

 

Brīdinājums: viss iepriekš rakstītais nenozīmē to, ka varat droši aizmirst ceļu uz medicīnas iestādi. Ārsta konsultācija nekaitēs arī tad, ja būsit noteikuši sāpju psiholoģisko cēloni. Viss var būt daudz nopietnāk, tāpēc sāpju gadījumā mediķu konsultācija ir obligāta.

 

Avots: Boston Magazine

 

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar