Rīgā būs vairākas jaunas ielas

jaunas ielas

Latvijas galvaspilsētā būs jaunas ielas – Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja akceptējusi jaunu nosaukumu piešķiršanu vairākām Rīgas ielām.

Jaunu ielu nosaukumu piešķiršana Rīgā tiek veikta pilsētas adresācijas sakārtošanas projekta ietvaros. Ielu nosaukumi tiek mainīti vai no jauna piešķirti, lai uzlabotu orientēšanās spējas pilsētvidē, kā arī uzlabotu adrešu atrašanu.

Vēsturisko Dēļu ielas nosaukumu atguvis ielas posms, kas savieno Mūkusalas ielu un Jelgavas ielu. Šāds nosaukums konstatēts 19.gadsimta kartogrāfiskajā materiālā, tādēļ par ielu nosaukumiem atbildīgā Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija atbalstīja priekšlikumu atdot ielai vēsturisko vārdu, noraidot jaunradītos nosaukumus par Bordinga un Enkurnieku ielu.

Par Vadžu ielu turpmāk dēvēs ielas posmu starp Jaunciema gatvi un Garkalnes novadā esošo Ādažu ielu. Ielas nosaukums izvēlēts, pamatojoties uz priekšlikumu pārņemt nosaukumu no netālu esošā meža masīva – Vadžu sila.

Turpmāk Jaunciema gatves posmā Rīgā būs Buldurpungu iela, kuras nosaukumu Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu komisijas locekļi izvēlējušies saistībā ar Ķīšezera apkaimē esošo Buldurpungas līci.

Juglā, starp Pāles ielu un Juglas ielu, tiks izveidota Braila iela, kuras nosaukums raksturo ielas atrašanos Latvijas neredzīgo biedrības teritorijā, kur atrodas arī piemineklis neredzīgo rakstzīmju valodas radītājam Luijam Brailam.

Mārkalnes ielas apkaimēs turpmāk būs trīs jaunas ielas, kuru nosaukumi izvēlēti saistībā ar vietvārdiem Vidzemē. Mārkalnes ielas masīvā turpmāk būs Dores iela, kā arī Jaunelku iela. Savukārt Deguma ielas nosaukums piešķirts pilsētas sarkano līniju posmam no jaunradītās Dores ielas līdz Jaunelku ielai.

Lai godinātu Raiņa daiļradi, kā arī veidotu savdabīgu sasaukšanos ar Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja apkārtnē esošo Ulža ielu, Andas ielas vārds piešķirts nelielam posmam, kas atdalās no Berģu ielas. Andas vārds ielai izvēlēts saistībā ar tēlu Raiņa lugā “Pūt, vējiņi”.

Atzars no Brīvības ielas 446 turpmāk tiks dēvēts par Bonaventuras ielu. Šāds priekšlikums nācis no Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja puses, kas ieteicis šai ielai piešķirt nosaukumu saistībā ar muzejā esošo Bonaventuras muižu. Minētā iela ir viena no muzeja piebrauktuvēm.

Posmu no Ziemeļu rajonā esošās Trīsciema 10.līnijas līdz Trīsciema 4.līnijai turpmāk dēvēs par Senlejas ielu. Jaunā iela ar līkumu aptver Trīsciema numurēto līniju masīvu un turpinās kā agrākā Trīsciema 10.līnija, līdz ar to Trīsciema 10.līnija turpmāk vairs nepastāvēs, bet tās vietā būs līkumotā Senlejas iela.

Ja ielu nosaukumu maiņu atbalstīs Rīgas dome, minētajos posmos tiks mainīta ēku un zemesgabalu adresācija.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Riga.lv

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz