Resnu cilvēku smadzenes noveco par 10 gadiem ātrāk

smadzenes

Resniem cilvēkiem smadzenes noveco par desmit gadiem ātrāk, secinājuši zinātnieki pētījumā, kura rezultāti publicēti žurnālā  Neurobiology of Aging.

Kembridžas universitātes zinātnieki Līzas Ronanas vadībā, izmantojot magnētiskās rezonanses datorizētās tomogrāfijas skeneri, izpētīja no 20 līdz 87 gadus vecu vietējo iedzīvotāju smadzeņu attēlus. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kāda ir ar diabētu un aptaukošanos sirgstošu cilvēku ēšanas paradumu saistība ar galvas smadzeņu šūnu nāvi.

Kā izrādījās, resnu cilvēku smadzenes sāk strauji novecot jau 40 gadu vecumā. Savukārt sasniedzot 50 gadu vecumu, cilvēkiem ar lieko svaru smadzeņu struktūra un apjoms ir tāds pats, kāds tas ir slaidiem cilvēkiem 60 gados.

Tostarp zinātnieki uzsver, ka novecošanas process parasti skar tikai galvas smadzeņu balto vielu, bet smadzeņu garoza paliek nemainīga. Pēc zinātnieku domām, tas liecina par to, ka tievu un resnu cilvēku kognitīvās spējas un intelekta līmenis ir apmēram vienāds.

Pētnieki piebilst, ka  galvas smadzeņu apjoms novecojot samazinās visiem cilvēkiem, taču apalīšiem šis process sākas daudz ātrāk. Tomēr šī fenomena patiesais cēlonis līdz šim precīzi nav noskaidrots.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Neurobiology of Aging

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz