Publicēts gada nekustamo īpašumu darījumu TOP 70

Klajā nācis žurnāla Kapitāls gada nekustamo īpašumu darījumu TOP 70 – pārskats par aizvadītā gada vislielākajiem nekustamo īpašumu darījumiem valstī. Žurnāls Kapitāls to tradicionāli – jau trešo gadu – publicē maija numurā.

“Ja nebūtu pircēju no NVS valstīm un vispirms Krievijas, tad Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pilnībā neiznīktu, taču atsevišķi tā segmenti – dārgo dzīvokļu un dārgo Jūrmalas īpašumu pārdošana – gan sagrūtu, jo faktiski pilnībā turas tieši uz šiem pircējiem,” – šāds ir viens no Kapitāla jaunā TOP 70 veidotāja Lato Lapsas secinājumiem par to.

Ivars Motivāns, biznesa portāla Nozare.lv redaktors, vērtējot situāciju nekustamo īpašumu tirgū piezīmē, ka kopš izmaiņu ieviešanas Imigrācijas likumā pagājušā gada septembrī Latvijā izsniegts vien ap simts termiņuzturēšanās atļauju (TUA).

Kapitāla aizvadītā gada nekustamo īpašumu darījumu TOP 70 radīts, izmantojot vairāku nekustamā īpašuma kompāniju datu bāzes un tajās gūto informāciju salīdzinot ar Valsts vienotās datorizētās Zemesgrāmatas reizi nedēļā publicējamajiem anonimizētajiem datiem par kopumā vairāk nekā 450 lielākajiem pagājušā gada īpašumu darījumiem. „Uz šī unikālā datu apkopojuma un tā analīzes pamata izveidotais gada nekustamo īpašumu darījumu TOP 70 sastāv no trim dažādiem sarakstiem – tie ir pagājušā gada 30 lielākie darījumi ar zemi un ēkām Rīgā, 20 lielākie darījumi ar zemi un ēkām Jūrmalā, kā arī 30 lielākie darījumi ar dzīvokļiem un telpām Rīgā un Jūrmalā kopā,” informē L. Lapsa.

Katram no šiem darījumiem, kuri zemesgrāmatā fiksēti pagājušā gada laikā (kaut daži darījumi noslēgti jau agrāk), jaunajā TOP 70 minēta gan tā vērtība, gan konkrētā īpašuma adrese un tā pamatinformācija. Tāpat nosaukts gan katra īpašuma pārdevējs, gan pircējs; par īpašuma pircēju – ja tas ir juridiska persona – no Lursoft datu bāzes minot arī tā īpašnieku, lai dotu skaidrāku priekšstatu par to, kas pašlaik Latvijā ir reālie lielāko un dārgāko īpašumu pircēji.

  1. gada Rīgas trīs vislielākie nekustamā īpašuma darījumi saskaņā ar jauno Kapitāla TOP 70 ir bijuši:
  2. 26,71 miljons eiro – lielākais no darījumiem ar Skonto stadionu Hanzas ielā.
  3. 18,72 miljoni eiro – darījums ar iespaidīgu īpašumu Kurzemes prospektā 1A.
  4. 10,52 miljoni eiro – kādreizējās Latvijas Krājbankas biroja ēkas un zemes pārdošana.

 

  1. gada Jūrmalas trīs vislielākie nekustamā īpašuma darījumi saskaņā ar jauno Kapitāla TOP 70 ir bijuši:
  2. 8,7 miljoni eiro – ārvalstnieks Aleksandrs Mečetins nopirka 5041 kvadrātmetru zemes ar māju Pūpolu ielā 1.
  3. 8 miljoni eiro – 4904 kvadrātmetrus zemes ar ēku Ērgļu ielā 2 iegādājās Kiprā reģistrētās Viviga Limited meitasuzņēmums SIA Seagull Investments.
  4. 3,92 miljoni eiro – uzņēmuma Dzintars lielākais akcionārs un vadītājs Iļja Gerčikovs diviem ārvalstniekiem pārdevis 7323 kvadrātmetrus zemes ar ēkām Kāpu ielā 51.

 

  1. gada trīs vislielākie nekustamā īpašuma darījumi ar dzīvokļiem un telpām Latvijā saskaņā ar jauno Kapitāla TOP 70 ir bijuši:
  2. 4,62 miljoni eiro – ABLV bankas meitasuzņēmums SIA Pillar 3 izsolē par šādu kopējo summu ieguva piecus dzīvokļus un neapdzīvojamas telpas Rīgā, Duntes ielā 28.
  3. 1,6 miljoni eiro – SIA Ģipša fabrika pērn oktobrī diviem ārzemniekiem un vienam Latvijas valstspiederīgajam pārdevusi 327,3 kvadrātmetrus lielu dzīvokli Rīgā, Balasta dambī 72.
  4. 1,3 miljoni eiro – ārvalstnieks Aleksandrs Novoselovs nopirka 190,3 kvadrātmetrus lielu dzīvokli Rīgā, Blaumaņa ielā 3.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
2014.2015.2016.2017.
2014.2015.2016.2017.

kas tā par uzskaiti?

Žurnāls "Kapitāls"
Žurnāls "Kapitāls"

..automātiskā formatēšana ;) Domāti trīs lielākie 2014. gada darījumi katrā kategorijā – 1, 2, 3…
Papildinājums pie I. Motivāna teiktā: termiņuzturēšanās atļauju (TUA) tirgus jau faktiski ir apstājies, jo kopš izmaiņu ieviešanas Imigrācijas likumā pagājušā gada septembrī Latvijā izsniegts vien ap simts TUA par īpašumu iegādi: „Likumdošanas izmaiņas, protams, visvairāk ietekmē darījumus no 200 līdz 500 tūkstošiem eiro, nevis tādu īpašumu iegādi, kas maksā vairāk par miljonu eiro.”