Pokemoni – vēstures mēslainē, pasauli pārņem spineri!

spineri

Jauniešu vidū milzīgu popularitāti gūst  “Fidget Spinner” jeb vilciņš pirkstu vingrināšanai. Ja vēl nesen vai ik uz soļa bija redzami Pokemonu mednieki, tagad ir kauna lieta, ja pirkstos nevirpini spineri.

Kas tas ir par neprātu?

Pirkstu vingrinātājs izgatavota no metāla vai speciālas metālkeramikas. Dārgākie eksemplāri no zelta un sudraba maksā pat ap 600 dolāru.

Spinera izgatavotāji teic, ka ierīces mērķis ir mazināt emocionālo spriedzi, uzlabot koncentrēšanās spējas, atslogot pārpūlētus pirkstus, noņemt stresu un trauksmi. Spinera reklāmas vēsta, ka sēžot satiksmes sastrēgumā un griežot “Fidget Spinner”, laiks aizritēs ātrāk un patīkamāk. Tas ir kļuvis ārkārtīgi populārs visu pasaules bērnu un jauniešu vidū, tostarp Latvijā.

spiner1

Spineri 1993. gadā izgudroja kāda sieviete, kas slimības dēļ nevarēja rotaļāties ar savu mazo meitu. Rotaļlieta ātri kļuva populāra, tāpēc tika patentēta un pārdota vairākos tūkstošos eksemplāru. 2003. gadā spinera patenta darbības termiņš beidzās. Lai to pagarinātu, bija jāsamaksā 400 dolāru. Taču autore to neizdarīja un uz visiem laikiem zaudēja tiesības uz šīs spēlītes vienpersonisku izgatavošanu un tirgošanu.

Visi par šo pirkstu vingrinātāju aizmirsa līdz brīdim, kad vienpadsmit gadus vēlāk biznesa žurnāls “Forbes” publicēja datus par ofisa darbinieku darba apstākļiem un izplatītākajām sūdzībām. Biroju darbinieki sūdzējās par ilgstošā darbā ar datoru un klaviatūru pārpūlētiem pirkstiem. Kā risinājumu fizioterapeiti ieteica izmantot agrāk populāro “Fidget Spinner” vilciņu.

Un tad tik sākās! Pirkstu atslogotāju sāka tirgot 2016. gada nogalē, bet jau drīz tas tika pasludināts par 2017. gada populārāko rotaļlietu. Milzīgu popularitāti tas ieguva skolās, tāpēc vairākos simtos ASV skolu spineri ir aizliegs, lai nenovērstu uzmanību no mācībām.

Lai arī spēlīte šķiet nevainīga un drīzāk atgādina bērnībā tik populāros ” vilciņus”, tomēr tā var kļūt bīstama neprasmīgās rokās vai neievērojot piesardzību. Ir bērni, kas guvuši nopietnas acu traumas, iegriežot “Fidget Spinner” un nepareizi to pozicionējot.

spinner

Šādu fotogrāfiju Facebook  publicējusi kāda mamma, kuras dēls vienā no spinera atverēm iebāza pirkstu.

Šobrīd pārdoti jau vairāki desmiti miljonu rotaļlietas eksemplāru. Populārākie interneta iepirkšanās saiti Amazon.com un Aliexpress.com pirmo reizi darbības vēsturē piedzīvoja brīdi, kad nespēja apmierināt milzīgo pieprasījumu un uz vairākām stundām pārtrauca “Fidget Spinner” tirdzniecību.

 

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: mammamuntetiem.lv

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Pokemoni – vēstures mēslainē, pasauli pārņem spineri!"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Laikam naudu nav kur likt…

wpDiscuz