Pokemon GO spēlēt ir veselīgi, norāda mediķi

pokemon go

Papildinātās realitātes spēle Pokemon GO, kas pāris dienās kļuva populāra visā pasaulē, uzlabo veselību, ar šādu paziņojumu klajā nākuši veselības aizsardzības jomas speciālisti.  Kamēr citas videospēles liek sēdēt mājās pie datora un pazemina fizisko aktivitāti,  Pokemon GO piespiež spēlētājus vairāk kustēties un komunicēt ar citiem cilvēkiem, raksta The Daily Mail.

Mediji vēsta, ka ASV jaunā spēļu aplikācija jau ir populārāka nekā Twitter un iepazīšanās vietne „Tinder”.

Mediķi uzskata, ka spēle ir labs treniņš cilvēkiem, kuri ar sporta nodarbībām ir uz „jūs”.

„Ir patīkami redzēt, ka tehnoloģijas un spēles attīstās, mudinot spēlētājus vairāk kustēties un komunicēt ar citiem ļaudīm”, – atzīst  Džejs Grehems Tomass (J Graham Thomas), Miriamas (ASV) slimnīcas Svara kontroles pētniecības centra psihiatrijas katedras docents.

Ilgu laiku videospēles ietekmēja cilvēku fizisko aktivitāti, pazeminot to un izraisot veselības problēmas. Ārsti uzskata, ka Pokemon Go tipa spēles, kas spiež skraidīt pa pilsētu, ir tieši tas, kas vajadzīgs: spēle ir laba motivācija fiziskajām aktivitātēm, jo mudina kustēties.

Interesanti, ka Apple Watch fitnesa aplikācija Cardiogram un aproces FitBit reģistrēta īpaši liela aktivitāte, kopš momenta, kad klajā nāca spēle Pokemon Go. Spēlētāji sociālajos tīklos dalās ar iespaidiem par saviem sportiskajiem sasniegumiem: „Vakar nostaigāju 13 km. Tie „pokemoni” tur mani tonusā”, raksta viens. „Pokemon Go piespieda mani iziet ārā”, – nebijušās sajūtās dalās cits videospēļu fans.

Jūlija sākumā klajā nākusī aplikācija “Pokemon Go” ir jaunākā papildinātās realitātes versija no populārās videospēles sērijas, kurā fiktīvi radījumi ir ievietoti reālajā dzīvē. Spēle izmanto mobilo tālruņu GPS sistēmu, lai spēlētāji varētu klejot īstajā pasaulē, meklēt “PokeStop” jeb pokemonu pieturvietas, kur var ievākt krājumus, un tālāk doties ķert animētos multeņu monstriņus, kā arī trenēties cīņām ar citiem spēlētājiem.

Spēles pamatā ir virtuālo pokemonu – Japānas multeņu tēlu – meklēšana reālajā vidē, izmantojot telefona kameru un tās sensorus. Meklējot pokemonus, cilvēki ar telefoniem rokās staigā pa mežiem, pilsētām un pamestiem graustu rajoniem, cenšoties atrast, kur spēles algoritms paslēpis meklēto virtuālo pokemonu. To atrodot, animācijas varonis telefona kamerā redzams kā dzīvs.

Un kā jums veicas ar pokemonu tvarstīšanu? Rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Daily Mail

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz