Pirelli kalendārs: 2016. gadā ne miņas no kailām modelēm

Pirelli kalendārs 2016.gadā ierasto kailo topmodeļu vietā valdzinās ar pavisam citādām fotogrāfijām. Pasaulslavenā vīriešu kalendāra lappusēs būs redzamas četrpadsmit sievietes, kas mainījušas pasauli.

2016.gada Pirelli kalendārs mēnešu lappusēs licis sievietes, kas pasaulei mainīties likušas nevis ar skaistumu, bet gan ar saviem darbiem: Joko Ono (Yoko Ono), pankroka “krustmāte” Petija Smita (Patti Smith), tenisa zvaigzne Serena Viljamsa (Serena Williams), rakstniece Frena Lebovica (Fran Lebowitz), komiķe Eimija Šūmere (Amy Schumer), Tavi Gevinsone (Tavi Gevinson), Ava Djuverneja (Ava DuVernay), Natālija Vodjanova (Natalia Vodianova), Agnese Ganda (Agnes Gund), Ketlīna Kenedija (Kathleen Kennedy), Melodija Hobsone (Mellody Hobson), Širina Nešata (Shirin Neshat) un Jao Čeņa (Yao Chen).

Kalendāra fotogrāfiju autore ir  slavenā Annija Leibovica, kas ar Pirelli sadarbojās jau 2000.gadā.

„Man gribējās nofotografēt sievietes, kas savā dzīvē ir daudz sasniegušas. Turklāt parādīt ne tikai viņu stipro raksturu, bet arī sievišķību. Tāpēc es nolēmu sarīkot fotosesiju parastā studijā. Lai viņas justos dabiski un attiecīgi arī izskatītos”, stāsta Annija Leibovica. Tā, piemēram, aktrisi Eimiju Šumeri fotogrāfe izvēlējās iemūžināt bez drēbēm ar kafijas tasīti rokā, bet modeli Nataliju Vodjanovu – garā kleitā ar bērnu uz rokas. Un tas nav nejauši: „Pirms fotosesijas es daudz prātoju par to, kādās lomās ir manas varones mūsdienu pasaulē”, stāsta fotogrāfe.

Annijas Leibovicas lielisko melnbalto fotogrāfiju sērija jūsmina, pārsteidz, satrauc, provocē. Vienīgais, ko tā nespēj — atstāt vienaldzīgu. Un tas nozīmē, ka savu mērķi – parādīt, kāda milzīga loma sabiedrības attīstībā ir sievietei, Leibovica ir sasniegusi.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz