Pētījums: lietot atkārtoti iztukšotas ūdens pudeles ir veselībai bīstami

pudeles

Pat tad, ja tās rūpīgi izmazgātas. 

Vasarā teju ikviens, dodoties ikdienas gaitās, mēdz paņemt līdzi dzeramo ūdeni. Ļoti bieži šim nolūkam tiek izmantotas iztukšotas minerālūdens pudeles, ielejot tajā parastu ūdeni. Taču tikai retais zina, ka izmantot atkārtoti tukšas plastikāta pudeles ir bīstami veselībai.

Zinātnieki pētījumu rezultātā secinājuši, ka plastikāta pudelē, kuras saturs izlietots, rodas bez mikroskopa neredzamas mikroplaisas. Tajās ir lieliska vide, kur attīstīties bīstamiem mikrobiem. Pats bīstamākais no tiem – akūtas zarnu infekcijas izraisītājs – norovīruss.

Un nav nozīmes tam, ka jūs tukšo plastikāta pudeli esat rūpīgi izmazgājuši pirms atkārtotas lietošanas – bīstamie mikrobi vairosies tik un tā.

Eksperimentā, kura rezultāti publicēti žurnālā Canadian Journal of Public Health, tika pētītas 76 pudeles ar ūdeni, kuru skolēni ņem līdzi no mājām.

Gandrīz divās trešdaļās no tām atklāja norovīrusa klātbūtni. Precīzāk, bīstamā mikroba koncentrācija pārsniedza „normu” vairākas reizes.

Zinātnieki brīdina: bīstamie mikrobi rodas VISĀS pudelēs, kas jau vienreiz tikušas atvērtas, iztukšotas un nav izmestas mēslainē, bet uzglabātas istabas temperatūrā.

Cits pētījums, kuru veica KLTV News, norisēja līdzīgi:  zinātnieki savāca vairākus simtus plastikāta pudeļu ar ūdeni, kas bija tajās ieliets nedēļu pēc tam, kad no pudelēm izdzerts „oriģinālais” šķidrums.

Lūk, ko pēc šī eksperimenta secināja viens no  tā autoriem, Teksasas Veselības centra medicīnas zinātņu doktors Ričards Volless (Richard Wallace):

“Pilnīgi visās pudelēs bija ļoti, ļoti daudz baktēriju. Daudz vairāk nekā parastās no rūpnīcas nākušās pudelēs. Un šīs baktērijas spēj padarīt jūs slimus. Ja paveiksies, jūs tiksit cauri ar saindēšanos – nelabu dūšu, vemšanu un caureju. Sliktākajā gadījumā – jums nāksies pārciest baisāko drudzi mūžā”.

 

Bet mēs taču pudeles rūpīgi izmazgājam, pirms tajās atkal tiek iepildīts ūdens

Pudeļu mazgāšana, pat tad, ja lietojam trauku mazgāšanas līdzekli, baktērijas izdzen no pudeles tikai uz īsu brīdi, burtiski uz pārdesmit minūtēm, skaidro zinātnieki.

Tostarp nedrīkst aizmirst, ka pudeļu mazgāšana un atkārtota lietošana ārda pašu materiālu, no kā tā izgatavota. It īpaši, ja pudeles tiek mazgātas ar karstu ūdeni.

Sinsinati universitātes farmakoloģijas zinātņu doktors Skots Belčers skaidro: “Ikvienā reizē, kad pudele kaut nedaudz tiek sakarsēta, no plastikāta sāk izdalīties bīstamas ķīmiskas vielas. Labāk nemaz nemēģināt neko tamlīdzīgu”.

Bet ko darīt, ja, izejot no mājas, esat raduši ņemt līdzi ūdeni? Atbilde ir pavisam vienkārša – vislabāk iegādāties speciāli tādam nolūkam domātu pudeli no, piemēram, stikla.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Sun

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kārlis
Kārlis

Tas viss izskatās pēc viena milzīga lobija, mineralkas ražotāju pasūtījuma. Jo saprotams katru reizi kad mēs izlietotā pudelē ielejam krāna ūdeni, nevis nopērkam jaunu, ražotājam mīnus 0,5-1 eur

Juris
Juris

Izpūsta puspatiesība.

Kolhoznieks
Kolhoznieks

Jau gadus 20 lietoju neskaitāmas reizes vecas platmasas pudeles. Man no krāna tek labs ūdens no pašu urbuma. Par ūdeni naudu maksāt negrasos.
Ir tāda lieta kā bakterioloģiskais rūdījums.

Emanuels_Kālis
Emanuels_Kālis

Stikls.
Atbilde ir Stikla tara. Jau sen.