Pēkšņi miris Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlases līderis Niklāvs Aleksandrs Čakšs

niklāvs aleksadrs čakšs
Foto: Facebook

Šīs sezonas pirmajā SEB MTB velomaratona posmā svētdien traģiski bojā gājis Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlases līderis Niklāvs Aleksandrs Čakšs, informēja sacensību rīkotāji. Kopumā svētdien sacensībās piedalījās vairāk nekā 2000 riteņbraucēji.

17 gadus vecais Niklāvs Aleksandrs Čakšs sajutās slikti neilgi pēc sacensību finiša. Vairāk nekā stundu neatliekamās palīdzības mediķu brigāde cīnījās par jaunā sportista dzīvību, taču viņu glābt neizdevās.

Savukārt jaunā SEB MTB velomaratona sezona svētdien sākās ar «Rietumu-Delfin» komandas braucēju uzvarām.

«Rietumu-Delfin» vienības braucēji Dmitrijs Sorokins un Lelde Ardava uzvarēja prestižākajā «Toyota Hybrid» distancē, kur sportistiem bija jāpieveic 55 kilometri. Sākumā dalībnieki mēroja apli pa Cēsu ielām, bet tad devās uz Valmieru.

Šajā distancē šoreiz trasē nedevās neviens no pērnā gada goda pjedestāla īpašniekiem, kas nozīmēja, ka gaidāms ne tikai jauns klasiskās distances čempions, bet arī visi medaļnieki. Jau neilgi pēc Cēsīm bija izkristalizējusies vadošā grupa, kur skaitliskais pārsvars bija ZZK braucējiem, taču to viņiem neizdevās realizēt ar uzvaru. Apmēram 15 kilometrus pirms finiša no līderu grupas aizbēga «Rietumu-Delfin» komandas braucējs Sorokins, vienatnē sasniedzot finiša līniju Valmierā.

Tikmēr goda pjedestāla otro un trešo vietu sadalīja ZZK braucēji Arnis Pētersons un Ivars Prokofjevs, no uzvarētāja atpaliekot par vairāk nekā minūti.

«Lieliska sacensība, daudz dubļu, bet kopumā laba trase. Līderu grupā bijām septiņi cilvēki, kur ZZK bija pārsvars, bet izdevās viņus pārspēt. Pēdējos kilometrus jau braucu viens un nebija šaubas par uzvaru. Šodien bija spēcīga konkurence, samērā grūta trase, un iespaidoja arī laika apstākļi,» pēc sacensībām sacīja Sorokins.

Sievietēm «Toyota Hybrid» distancē pārliecinoši ātrākā bija «Rietumu-Delfin» braucēja un pērnās sezonas SEB MTB maratona čempione Ardava, neatstājot nekādas cerības tuvākajām konkurentēm Ingrīdai Šmitei («Sportlife.lv») un Madarai Fūrmanei («Belo Cycling Project»/«SKANSTE»).

Savukārt 44 kilometrus garajā «Virši-A» distancē pirmais finiša līniju sasniedza Reinis Markss («Sportlife.lv»), par astoņām sekundēm apsteidzot Tomu Dinsbergu («Hawaii Express Scott») un par 11 sekundēm – Gintu Jakovelu («Volkswagen-Veloprofs.lv»). Sievietēm šajā distancē ātrākā bija Viktorija Sipoviča («Fans AP-Print»).

Kopumā svētdien sacensībās piedalījās vairāk nekā 2000 riteņbraucēji.

Jau pēc divām nedēļām SEB MTB maratona sezona turpināsies Smiltenē, kur 8.maijā tiks noskaidroti arī spēcīgākie Latvijas čempionāta vērtējumā. Savukārt 5.jūnijā Siguldā SEB MTB trešais posms būs arī Eiropas XCM čempionāts.

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

2 Komentāri on "Pēkšņi miris Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlases līderis Niklāvs Aleksandrs Čakšs"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Karina
Karina

Skaists raksts. Par miruso velobrauceju divas rindkopas un lielisks maratona apskats visa pareja raksta. Varbut tomer vajadzeja rakstit divus dazadus, sava starpa nesaistitus Rakstus? Drausmas

Imka
Imka

Vai ne? Es noskurinājos pilnīgi,kad ieraudzīju raksta turpinājumu.. Brrrr.. žurnālisti ir vienkārši neiejūtīgi un necilvēcīgi

wpDiscuz