Pēdējais, ko pirms nāves redz pašnāvnieki

Donna J. Wan strādā pie drūmu, bet tai pat laikā gleznainu fotogrāfiju cikla – fotomāksliniece apceļo un iemūžina fotogrāfijās vietas, ko savam pēdējam mirklim izvēlējušies pašnāvnieki. Šīs dabas ainavas – pēdējais, ko pirms nāves redz cilvēki, kas izlēmuši dzīvei pielikt punktu.

Fotogrāfe rūpīgi izpētījusi visu pieejamo informāciju par vietām, kurās notikušas visvairāk pašnāvību, un, kā apgalvo, „izstaigājusi visas takas, pa kurām gājuši šie nelaimīgie cilvēki”. Lielākajā daļā fotogrāfiju ir tilti. Taču bez tiem fotogrāfijās iemūžinātas arī maz zināmas vietas – ūdenskrātuves un stāvas kraujas.

Donna J. Wan mēģinājusi sajust, kurp bijis vērsts cilvēka skatiens viņa dzīves pēdējās minūtēs. Donnas fotogrāfijās – debesis, bezgalīgs ūdens spogulis, tik tikko saskatāma debesmala. Nedaudz izplūduši, miglaini fotouzņēmumi bālos toņos ļauj sajust, kā jutušies cilvēki, kuri nejuta vēlmi dzīvot.

„Kāds varētu nodomāt, ka es pašnāvību cenšos romantizēt. Tomēr tā nav. Es nestrādāju, lai slavinātu šo vietu burvību. Mans mērķis – ļaut iejusties to cilvēku ādā, kuri bija zaudējuši visas cerības un jutās dziļi izmisuši. Es aicinu padomāt – kā dāvāt laimi un palīdzēt tikt galā ar ciešanām tiem, kuru liktenis mums nav vienaldzīgs”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz