Par ko brīdina uzmācīgā vēlme apēst kaut ko saldu (sāļu/treknu)?

par ko brīdina vēlma apēst kaut ko saldu

Kā vienmēr, vietā senais teiciens: „Viss notiek galvā”. Atkarību pētnieki skaidro, par ko liecina uzmācīgā vēlme apēst kaut ko saldu vai, tieši pretēji, sāļu vai treknu – tas brīdina par psiholoģisku problēmu.

Tātad, ja izjūti pārmērīgu tieksmi pēc…

…salda — tev pietrūkst mīlestības un maiguma. Paradoksāli, bet tieksme apēst kaut ko saldu sevišķi pastiprinās tad, kad cilvēks ir noguris. Sirds dziļumos katrs no mums jūtas kā mazs bērns, kuram negribas strādāt, bet gribas tikt samīļotam un ieritināties mammai azotē. Apēdot kaut ko saldu, rodas laimes un apmierinājuma sajūta. Bet apēstie saldumi strauji vairo liekos kilogramus un tavā domāšanā iestājas apburtais loks: kļūsti  resns, jo tevi neviens nemīl,  un tevi neviens nemīl, jo esi resns.

…šokolādes — tev pietrūkst seksa vai arī tu seksuālajā dzīvē negūsti apmierinājumu.

…sāļa — tu neredzi jēgu tam, ko dari, ir zuduši orientieri, mainījusies dzīve (pārcelšanās uz citu dzīvesvietu vai pilsētu, šķiršanās, mainījušies profesionālās darbības mērķi, radušies citi dzīves vērtību kritēriji kāda emocionāla satricinājuma rezultātā).

…asa — dzīvē pietrūkst adrenalīna, ir vēlme piedzīvot kaut ko neparastu, kaut ko mainīt, doties ceļojumā.

…trekna — tu esi iestidzis rutīnā kā purvā un nespēj izkļūt no tā.

Šo, protams, nevajag pieņemt kā aksiomu, taču iepriekšminētais ir labs attaisnojums, ja, piemēram, kolēģi jautās, kāpēc tu esi apēdis visas klientiem paredzētās šokolādes konfektes.

Nepārtraukta tieksme pēc saldumiem, kā zināms, ir tādi pati atkarība kā pārmērīga alkohola lietošana un narkotikas, jo smadzenēs notiek līdzīga reakcija, kā jau rakstījām iepriekš.

Tikai vajadzētu saprast, kur ir tā robeža, kad sākas bīstamā zona – kad ir par daudz, lai nesāktu gaiņāties no piedāvātās konfektes pie kafijas vai rakņātu ārā sālīto gurķu kriksīšus no rasola.

 

Avots: Shape

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Par ko brīdina uzmācīgā vēlme apēst kaut ko saldu (sāļu/treknu)?"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
nazis
nazis
Kādas muļķības! To, kas organismam pietrūkst, to arī gribas. Nogurušam cilvēkam, arī garīgi nogurušam, asinīs krītas cukura līmenis, tāpēc organisms liek smadzenēm meklēt ātri izmantojamu enerģiju – glikozi – tās galvenā pazīme ir – salds. Visos dabīgi saldos produktos ir glikoze un fruktoze, kas asinīs nonāk bez gremošanas dažu minūšu laikā, bet mēs parasti medus vai banāna vietā atrodam kaut ko, kas saldināts ar cukuru (saharozi) un vēl ir jāsagremo, tāpēc apēdam daudz par daudz. Tāpat sāls. Ja trūks kādas no minerālvielām, tad gribēsies sāļu, bet mēs lietojam tīru sāli (NaCl), kas dabā parasti nav atrodama. Ja izmantotu jūras sāli,… lasīt vēl »
wpDiscuz