Padomi, kuriem paklausot nāve garantēta

padomi, kas var būt nāvējoši

Padomi un ieteikumi dzīves uzlabošanai birst kā no pārpilnības raga. Ar tiem dāsni dalās gan drukātā prese, gan interneta vietnes. Taču esiet prātīgi, un vispirms izsveriet loģisks, cik dzīvībai nekaitīgs ir ieteikums.

 

1.Ja jūsu ķermenī ir iedūries kāds ass priekšmets, un vienalga, lai kas tas būtu – nazis, bulta vai degunradža rags, tas nekavējoties ir jāizvelk un brūce jāizskalo.

Visticamāk, jebkuram tādā veidā ievainotam cilvēkam pirmā reakcija būs – izvilkt to draņķi ārā pēc iespējas ātrāk. Taču ļoti iespējams, ka asais priekšmets ir iedūries artērijā un šobrīd kalpo kā korķis, kas neļauj izšļākties asinīm. Ja brīdī, kad mēģināsiet izvilkt aso priekšmetu no sevis, līdzās nebūs mediķi, jūs riskējat zaudēt pārāk daudz asiņu, tātad nomirt.

 

2. Ja esot tuksnesī, aptrūcies ūdens, remdēt slāpes var ēdot kaktusu mīkstumu.

Kā tad. Kaktusi arī nav muļķi un neļaus pirmajam pretimnācējam sevi uzšķērst. Kopā ar kaktusu sulu tu norīsi alkaloīdus, ko tie satur. Un tas nozīmē, ka slāpes veldzējot saņemsi „papilddevu” — sākot ar nevainīgām halucinācijām līdz pat caurejai un vemšanai, kas vienā mirklī atūdeņos organismu.

 

3. Tie, kuri interesējas par ceļojumiem, noteikti ir likuši aiz auss, piedzīvojumu realitātes raidījuma “Izdzīvot par katru cenu” vadītāja Bēra Grillsa padomu bezizejas situācijā dzert urīnu. Tas nu noteikti izglābs dzīvību ekstremālās situācijās, apgalvo izdzīvošanas eksperts!

Jā, iespējams, ka dienu vai divas patiešām izdosies palikt dzīvam, ja dzersi šo ne pārāk izsmalcināto dzērienu. Tomēr ir jāatceras, kas ir urīns – tas veidojas asins plazmai plūstot caur nierēm, un filtrācijas procesā no tā tiek atdalīti visi organismam derīgie komponenti. Toties paliek karbamīds, kreatinīns, urīnskābe, amonjaks, un citas organismam kaitīgas vielas.

 

4. Satiekoties ar lāci, nedrīkst kustēties un ir jāizliekas par beigtu

Amerikāņu dabas pētnieks, ”eko – karavīrs” un lāču dzīves pētnieks Timotijs Tredvels smietos kā kutināts, ja to dzirdētu. Kad būtu drusku nomierinājies, paskaidrotu, ka cerības izdzīvot, ja uzbrūk lācis, ir atkarīga no daudziem faktoriem. Paši galvenie ir divi. Kāpēc dzīvnieks jums uzbrūk? Ja lācis ir vienkārši nobijies (esat mežā saskrējušies aci pret aci), pacel rokas virs galvas un kliedz, cenšoties izskatīties pēc iespējas lielāks un briesmīgāks. Ja zvērs uzbrūk, jo ir agresīvs (visbiežāk tā dara melnie lāči), viss ir daudz ļaunāk. Ja rokās ir ēdamais – pamet to un atkāpies. Ja kabatā ir piparu gāzes baloniņš – liec to lietā.

 

Avots: National Goographic

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar