Notikusi avārija Ļeņingradas AES, kas atrodas tikai 435 km no Rīgas

avārija Ļeņingradas AES

Notikusi avārija Ļeņingradas AES Krievijā – plīsis cauruļvads un atmosfērā noplūdis, iespējams, radioaktīvs tvaiks, vēsta newsru.com.

Ļeņingradas atomelektrostacija atrodas Krievijas pilsētā Sosnovijborā (Сосновый Бор) pie Somu līča, kas ir apmēram 435 km attālumā no Rīgas.

Avārija AES otrajā reaktorā notika piektdien 13.50, kad turbīnu telpā pārplīsa caurule. Plīsušā cauruļvada dēļ tika apstādināts AES otrais energobloks. Pagaidām nav noskaidrots, vai gaisā izmestais tvaiks varēja būt radioaktīvs.

Virs atomelektrostacijas bija redzams balts tvaika mākonis, kuru pilsētnieki paguva nofotografēt un attēlus publicēja tīmeklī.

avārija Ļeņingradas AES

Karstais tvaiks iekļuvis arī otrā energobloka ražošanas telpās, un cilvēki no turienes tika evakuēti.

Tiek veikta energobloka vēsināšana, lai varētu noteikt cauruļvada bojājumu apmērus un tos novērst, vēstīts paziņojumā Ļeņingradas AES mājaslapā. Tāpat arī izveidota komisija, kas izmeklēs ražošanas telpās iekļuvušo tvaiku, vēsta Krievijas ziņu aģentūra “Интерфакс”.

Ekologi nekavējoties cēluši trauksmi par notikušo. Un viņu bažām ir pamatots iemesls: Ļeņigradas AES aprīkota ar padomju laika „vienkontūras” tipa reaktoriem. Tas nozīmē, ka tvaiks, kas plūst caur reaktora aktīvo zonu, tiek padots uz turbīnām, bet pēc tam kondensējas un nonāk atpakaļ sistēmā, kur uzkarst. “Stacija ir vienkontūras, un tas nozīmē, ka viss tvaiks tajā ir radioaktīvs “, – norāda ekoloģijas organizācijas „Zaļā pasaule” (Зеленый Мир) padomes priekšsēdētājs Oļegs Bodrovs , kuru citē 47news.

Ļeņingradas AES preses dienesta izplatītais paziņojumā teikts, ka radiācijas līmenis ir pieļaujamā normā. Pārējie trīs energobloki darbojas parastajā režīmā.

Sanktpēterburgas meteoroloģiskais dienests pavēstījis, ka avārija Ļeņingradas AES notikusi brīdī, kad pūtis austrumu vējš, un tas nozīmē, ka iespējams, radioaktīvais tvaika mākonis aizpūsts Igaunijas un Somijas virzienā. Savukārt Igaunijas Vides departamentā, kā apgalvo izdevums, norādīts, ka radiācijas līmenis normu nepārsniedz. Tāds pats paziņojums ir saņemts no Somijas varasiestādēm. “Radiācijas līmenis tiek monitorēts automātiski un izmaiņas, ja tādas būs, noteikti tiks pamanītas”, – vēsta Фонтанка.fi.

AES direktors Vladimirs Periguda ir norādījis, ka situācija spēkstacijas teritorija ir mierīga, bet Sosnovijboras administrācijas vadītājs Vladimirs Sadovskis ir aicinājis pilsētas iedzīvotājus nekrist panikā.

Piektdien notikusī avārija Ļeņingradas atomelektrostacijā (AES) Latvijai draudus nerada, informē Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina.

Viņa skaidro, ka saskaņā ar VVD rīcībā esošo informāciju Somijas, Igaunijas un Latvijas monitoringa stacijas paaugstinātas jonizējošā starojuma vērtības nav konstatējušas.

Kā norāda vietne Breaking.lv, vienas nedēļas laikā notikuši četri incidenti atomelektrostacijās:

14.decembris – Skotijā elektriskās sistēmas problēmu dēļ atslēdzas viens reaktors;

15.decembris – Atslēdzas reaktors “Indian Point” atomelektrostacijā Ņujorkā (ASV). Otro reizi mēneša laikā un piektais incidents gada laikā;

18.decembris – Tvaika noplūdes dēļ apturēts viens reaktors Ļeņingradas atomelektrostacijā;

19.decembris – Ugunsgrēka dēļ apturēts reaktors atomelektrostacijā Beļģijā.

 

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: newsru.com

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Notikusi avārija Ļeņingradas AES, kas atrodas tikai 435 km no Rīgas"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Kristaps
Kristaps

Kā Beļģijas AES pirms divām dienām var atsākt savu darbību pēc ugunsgrēka kas noticis šodien?!

wpDiscuz