Nespēj atmest smēķēšanu? Zinātnieki atklājuši efektīvāko veidu

atmest smēķēšanu

Jau kuru gadu mēģināt atmest smēķēšanu, tomēr nekas neizdodas? Visticamāk, jūs to darāt nepareizi.

Britu zinātnieki atklājuši, ka smēķētājiem, kas pakāpeniski samazina dienā izsmēķēto cigarešu skaitu, ir mazākas iespējas atbrīvoties no šī kaitīgā ieraduma nekā tiem, kuri to izdara strauji.

Nikola Lindsona Houlija un viņas kolēģi aicināja piedalīties eksperimentā 700 brīvprātīgu smēķētāju, kuri tika sadalīti divās grupās. Abām grupām tika noteikta viena konkrēta diena, kad jābeidz smēķēt, taču pirmās grupas dalībnieki pārtrauca smēķēt vispār, turpretī otra grupa divu nedēļu laikā pamazām samazināja izsmēķēto cigarešu skaitu.

Vēl pusgadu pēc dienas, kad abu grupu dalībnieki pārtrauca smēķēt, zinātnieki sekoja līdzi tam, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi norit atteikšanās no smēķēšanas. Izrādījās, ka pēc četrām nedēļām savu ieradumu izdevās uzveikt 49% dalībnieku no pirmās grupas un 39% no otrās grupas.

Tomēr zinātnieki brīdina, ka šie secinājumi vairāk attiecināmi uz cilvēkiem, kas ir motivēti pēc iespējas ātrāk atmest smēķēšanu. Iespējams, ka cilvēkiem ar citādāku psiholoģisko nostāju būs vieglāk atteikties no kaitīgā ieraduma, pakāpeniski samazinot izsmēķēto cigarešu skaitu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Menshealth

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Nespēj atmest smēķēšanu? Zinātnieki atklājuši efektīvāko veidu"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Tina
Tina

Es atklāju ģeniālu veidu, kā atmest smēķēšanu pec 15 gadiem. Es VIENKĀRŠI beidzu smēķēt.

wpDiscuz