Nagi sūta briesmu signālus – proti tos saskatīt?

nagi sūta briesmu signālus

Sen zināms, ka cilvēka ķermenī ir daudz dažādu indikatoru, kuru raidītos signālus saprotot, var laikus novērst smagas veselības problēmas. Viens no šādiem indikatoriem ir nagi.

Ārsti ir pārliecināti: nagus nepieciešams ne tikai kopt, veltot laiku manikīram, bet arī vērot tos, laikus pamanot izmaiņas tajos.

Veseli nagi ir gludi, bez rievām un padziļinājumiem, tā virsmā tiem ir vienveidīga krāsa, nav plankumu vai atšķirīgas nokrāsas. Taču nagi var arī brīdināt par smagām saslimšanām, jo nagu izskatā bieži vien atspoguļojas vispārējais veselības stāvoklis.Saprotot, ko nagi mums vēsta, ir iespējams spriest par dažādām slimībām vai veselības traucējumiem.

1. Bālgani nagi

nagi

Kā uzskata Ņujorkas medicīnas centra dermatoloģe Džūlija Czi, nagu izbalēšana var liecināt par problēmām nagu plātnē. „Ja parādās šādi bāli plankumi uz nagiem, tas var liecināt par nagu plātnes melanomu,” skaidro ārste.

 

2. Dzeltenīga nokrāsa

nagi

„Ja nagi kļūst dzeltenīgi, tas var norādīt uz psoriāzi”, — norāda Czi. Tostarp citi mediķi brīdina, ka dzeltenīga nagu krāsa var liecināt par aknu problēmām.

 

3. Zilgana nokrāsa

nagi

Ne mazāk satraucošs ir arī šis signāls  — nagu zilganais tonis (cianoze). Kā norāda Hārvardas medicīniskā centrā ārsts Andrea Vails, zilgani nagi var norādīt uz zemu hemoglobīna līmeni asinīs, kā arī par asinsrites un elpošanas sistēmas traucējumiem.

 

4. Balti plankumiņi uz nagiem

nagi

Balti plankumiņi, jeb tautas valodā runājot – ziedi, uz nagiem var te parādīties, te atkal izzust. Daudzi tam nepievērš nekādu uzmanību. Taču tas nav pareizi. Horizontālie baltie plankumiņi uz nagiem signalizē, ka organismam trūkst cinks vai kālijs.

Savukārt dermatoloģe Džulija Czi uzsver, ka baltie plankumiņi uz nagiem norāda uz aknu problēmām. Tam ir arī speciāls nosaukums: leikonihija – baltu plankumu vai svītru parādīšanās uz nagiem.

 

5. Horizontālas „vadziņas” uz nagiem

nagi

Dermatoloģe Czi skaidro, ka nelieli padziļinājumi naga virsmā var norādīt uz to, ka cilvēks nemitīgi ir stresa stāvoklī. Otrs iemesls — traucējumi vielmaiņā. Kā arī trešais — nags ir traumēts.

 

6. “Grāvīši”

nagi

Biežāk šādi „grāvīši” naga virsmā vērojami vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kas skaidrojams ar organisma novecošanu. Tomēr tas novērots arī jauniem ļaudīm. Tādā gadījumā „grāvīši” nagu virsmā var norādīt uz to, ka cilvēks uzņem nepietiekošu daudzumu šķidruma.

 

7. Lūztoši un drūpoši nagi

nagi

Tam ir vairāki iemesli. Izplatītākais no tiem – vitamīnu A, E, D nepietiekamība, kā arī dzelzs un cinka trūkums organismā. Bez tam, lūztoši un drūpoši nagi var norādīt uz endokrīnās un sirds asinsvadu sistēmas problēmām, kā arī tas var būt pirmais trauksmes signāls, kas brīdina par diabētu.

Tomēr ne jau visas pārmaiņas nagu ārējā izskatā liecina par kādām veselības problēmām, dažkārt uz nagu plātnes virsmas var būt vertikālas rievas un tas nav nekas bīstams, šāda veida rievas kļūst izteiktākas, kļūstot cilvēkam vecākam. Bieži ievainojumu un traumu rezultātā uz nagu virsmas veidojas balti plankumi, bet pēc laika tie izzūd.

 

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz