Muļķis vai galvā sakāpis?

Rešetins

Dailes teātra aktieris un režisors Intars Rešetins publiski paudis sarūgtinājumu par teātra izrādēm, kuras nosauktas kā pretendentes “Spēlmaņu nakts” balvai. Viņaprāt, būtu pienācis laiks rīkot kādu alternatīvu vietējā teātra balvu ceremoniju, jo esošo Latvijā augstāko teātra mākslas apbalvojumu nosaka žūrija, nevis teātra skatītāji. Tā raksta jauns.lv.

Intars Rešetins savā Facebook lapā pirmdienas vakarā publicējis paziņojumu, ka ir vīlies nule nosauktajā nominantu sarakstā.

“Laikam no teātra neko nesaprotu. “Spēlmaņu nakts” balvām izvirzītas vairākas izrādes, no kurām esmu pēc 1.cēliena aizgājis. Un es neesmu snobs,” raksta Rešetins.

Attīstot savu sarūgtinājumu tālāk, aktieris lietas būtību paskaidro smalkāk: “Domāju, ka jāveido alternatīva – pasākums, kur balsotājs būtu skatītājs. Jāpadomā, kā to labāk realizēt. Jau kuro sezonu “Spēlmaņu nakts” žūrija izvirza izrādes un māksliniekus, kas, manuprāt, ir stipri vien viduvēji, proti, nominēto mākslinieciskais sniegums konkrētajā nominācijā, atstājot nepamanītus būtiskos,” argumentē režisors.

Viņaprāt, vien retos gadījumos vērtētāju viedoklis “sakristu ar mākslā strādājošo viedokli.

“Un runa nav par kaut kādiem personiskiem aizvainojumiem, nē. Runa ir par “Spēlmaņu nakts” komisijas laukuma netveršanu, kritēriju un izpratnes būtisko atšķirību,” viņš rezumē.

Intars Rešetins pats nolēmis “šo pasākumu boikotēt”, un aicina citus līdzīgi domājošos cunftes biedrus rīkoties tāpat. Vienlaikus viņš apsveic tos nominantus, kuri, viņaprāt, šo godu tiešām pelnījuši.

 

Savukārt teātra kritiķe Silvija Radzobe portālam aktiera izvirdumu komentējusi lakoniski, proti, katrs tiesīgs domāt to, ko vēlas domāt.

“Katrs drīkst domāt, ko viņš grib. Arī I.Rešetins. Tikai būtu ieinteresēta uzzināt, kurus savu kolēģu darbus viņš uzskata par necienīgiem. Tviterī pajautāju, atbildi nesaņēmu,” sacīja kritiķe.

Cita šī gada “Spēlmaņu nakts” žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska Rešetina ierakstu feisbukā pagodinājusi ar emocionālāku ierakstu: “Un Tu tiešām esi drošs, ka Tevis piedāvātā veidā izvirzīts saraksts neizpelnīsies līdzīgus pārmetumus no tiem, kuru viedoklis atšķirsies? Tad uz priekšu! Vēlu spēkus, pacietību un izpratni, apmeklējot krietni pāri simtam izrāžu visos Latvijas nostūros, daudzas no tām divkārt. Žūrija – tie ir 5 subjektīvi cilvēki, nomināciju saraksts – balsojuma kompromiss, pat žūrijas ietvaros var būt neapmierinātie vienā vai otrā kategorijā, kur nu vēl ārpus. To arī nevajag aizmirst. Nepretendējam uz patiesības priesteru statusu, pildām savu pienākumu. Savulaik bija ap 40 cilvēku žūrija no visdažādākajām nozarēm. Ar ko tas beidzās? Ka nebija nevienas izrādes, kuru būtu redzējusi kaut vai puse. Ek…”

 

Kā zināms, “Spēlmaņu nakts” žūrijas komisiju šogad pārstāv teātra kritiķi Atis Rozentāls, Silvija Radzobe, Valda Čakare, Edīte Tišheizere un Henrieta Verhoustinska.

Gada balvai teātrī “Spēlmaņu nakts” nominācijā “Gada lielās formas izrāde” izvirzīti pieci iestudējumi, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) priekšsēdētāja Daiga Siliņa.

Uz balvu šajā nominācijā pretendē režisora Dž.Dž.Džilindžera izrāde “Bannija Manro nāve” Dailes teātrī, Vladislava Nastavševa izrāde “Mēdeja” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisora Georgija Surkova “Pieci vakari” Daugavpils teātrī, Sergeja Zemļanska “Precības” Liepājas teātrī un režisores Ināras Sluckas izrāde “Sieviete” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Uz balvu nominācijā “Gada mazās formas izrāde” pretendē režisora Valtera Sīļa izrāde “Būt nacionālistam” teātrī “Dirty Deal Teatro”, Paulas Pļavnieces izrāde “Jubileja 98” Daugavpils teātrī, Elmāra Seņkova izrāde “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī, Suhanova izrāde “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī Jura Joneļa “Purva bridējs (i)” Daugavpils teātrī un Toma Treiņa izrāde “Zilā” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada režisora balvai nominēts Dž.Dž.Džilindžers par izrādēm “Bannija Manro nāve” Dailes teātrī un “Bļitka” Goda teātrī, Aiks Karapetans par režiju izrādei “Fausts” Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā, Paula Pļavniece par režiju izrādei “Jubileja 98”, Valters Sīlis par režiju izrādē “Pazudušais dēls” un Sergejs Zemļanskis par režiju izrādē “Precības” Liepājas teātrī.

Gada aktrises titulam šogad izvirzīta Indra Briķe par Pegijas lomu izrādē “Pielūdzēja nr.1” Dailes teātrī, Janai Čiviželei par Noras un Mudas lomām izrādē “Saniknotā slieka” Jaunajā Rīgas teātrī, Dita Lūriņa par Elzas lomu izrādē “Sieviete” un Trīnes lomu izrādē “Trīne” Latvijas Nacionālajā teātrī. Tāpat balvai nominēta Žanna Lubgāne par Tamāras lomu izrādē “Pieci vakari” un vecmāmiņas lomu izrādē “Jubileja 98”, kā arī Ilze Ķuzule-Skrastiņa par Karmenas lomu izrādē “Karmena”, Ievas lomu izrādē “Mana māsa” un Ļoļečkas lomu izrādē “Peldošie-ceļojošie. II daļa” Dailes teātrī.

Savukārt Gada aktiera balvai šogad nominēts Egons Dombrovskis par Platonova lomu izrādē “Platonovs un viņa sievietes” Liepājas teātrī un Zigmāra lomu izrādē “Bļitka” Goda teātrī, Imants Strazds par Gurmižska lomu Valmieras drāmas teātra izrādē “Muiža kaņepēs”, Juris Žagars par Lielā Tēta lomu Dailes teātra izrādē “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta”, Rihards Jakovels par Krustiņa lomu izrādē “Pazudušais dēls” un Vilis Daudziņš par Fransuā lomu izrādē “Pakļaušanās”.

“Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonija notiks 23.novembrī Dailes teātrī.

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

10 Komentāri on "Muļķis vai galvā sakāpis?"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Vcb
Vcb

Publikas vērtējums nav laba doma. Vidusmēra publikas izpratne ir ārkārtīgi virspusēja, visbiežāk pat nesasniedzot “patīk/nepatīk” līmeni

Zane
Zane

Tiešām ? Kas vēl viens Artuss top? Visi slikti – tik pats “ģēnijs” ! Comon. Attopieties!

Aivars
Aivars

Par sievu un bērniem padomāt vajadzēja! No cienījamas ģimenes uz mēslaini! :( ceru tie daži 100 eur Jums to tiešām atsvērs! Tik ļoti šaubos! Pretīgi!
#vilšanās #Rešetins #skauģis #iedomībadarasavu

wpDiscuz