Miris Pits Andersons

miris pits andersons

Mūziķis Pits Andersons devies uz mūža mājām, šādu skumju ziņu šorīt vēsta valsts ziņu portāli.

Par Latvijas rokenrola karali dēvētais dziedatājs jau kādu laiku cīkstējās ar vienu no retākajiem vēža paveidiem – liposarkomu, kas ir ļoti agresīva un gandrīz neprognozējama ļaundabīgā audzēja forma. Pērn vasarā mūziķis lūdza palīdzību saviem faniem, lai varētu doties ārstēties uz Minheni. Pāris dienu laikā Andersonam izdevās savākt nepieciešamos 21 000 eiro.

Pits Andersons Latvijas mūzikā sevi pieteica kā 50.gadu rokenrola izpildītājs, uzstājoties kopā ar savu grupu «The Swamp Shakers».

Kā rakstīja tolaik autoritatīvākais rokmūzikas eksperts, žurnālists Artēmijs Troickis savā grāmatā «Back In The USSR», «The True Story Of Rock In Russia», Andersons ir pirmais nopietni vērtējamais rokenrola dziedātājs visā bijušajā Padomju Savienībā.

Savukārt 2009.gadā Latvijas rokenrola karaļa mūzikas albums «Brass-a-billy», piedaloties konkursā Just Plain Folks Music Awards ASV , uzvarēja nominācijā Rockabilly Album.  Viņš bija pirmais pārstāvis no Latvijas, kurš jebkad nominēts pirmajā desmitniekā, kā arī pirmais, kurš saņēmis šādu balvu.

Puaro.lv redakcija izsaka visdziļāko līdzjūtību mūziķa tuviniekiem un visiem viņa talanta cienītājiem.

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz