Miris latviešu estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs

Ojārs Grinbergs

Tautā mīlētais pazīstamais latviešu estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs 22. aprīļa rītā 73 gadu vecumā devies mūžībā.

Viņa producents Juris Millers aģentūrai BNS pastāstījis, ka šovakar plkst.22.10, godinot mūziķi, LNT demonstrēs Grinberga pēdējo koncertu “Kad gadiem es pāri skatos”.

Viens no izcilākajiem latviešu estrādes dziedātājiem Ojārs Grinbergs dzimis 1942. gada 19. novembrī Rīgā. Aktīvi darbojies arī politikā, bijis 6. Saeimas deputāts.

1961. gadā sācis dziedāt TTP estrādes ansamblī, 1963. gadā stājies darbā RVR. Dziedājis dažādos Rīgas restorānos un klubos.

1964. gadā Grinbergs tika iesaukts Padomju armijā, kur dziedāja karavīru ansamblī “Zvaigznīte”, ar kuru 1966. gadā uzvarēja “Liepājas dzintarā”. Pēc dienesta Ojāru Grinbergu uzņēma Rīgas estrādes orķestra sastāvā, kur viņš darbojās līdz tā darbības beigām 1974. gadā.

No 1973. gada sācis dziedāt Filharmonijas ansamblī duetā ar Margaritu Vilcāni, dziedājis Ulda Stabulnieka dziesmas.

Viņa izpildītās dziesmas uzvarējušas vairākās aptaujās un kļuvušas tautā iemīļotas.

Kopš 1973. gada duetā ar dziedātāju Margaritu Vilcāni strādājis Filharmonijas ansamblī, kas pazīstams arī kā Ulda Stabulnieka ansamblis. Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā: «Dziesma nenosalst» 1969. gadā un «Teic, kur zeme tā» (kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku) 1971. gadā.

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz