Māja kokā – bērnības slepnais štābiņš, kas pārtapis ģimenes mājā

māja kokā

Māja kokā savulaik ir bijusi ikviena puišeļa sapnis. Un kā nu ne – slepens štābiņš koka zaros, kur var paslēpties no mammas, kas liek izēst brokastu šķīvi, vai no “ienaidnieka spiegiem”, ir populāra rotaļu vieta. Bet mūsdienās tā vairs nav tikai bērnu izklaide – kad pie bērnības sapņa īstenošanas ķeras īsti vīri , kokos top ģimenes mājas ar vairākām istabām, virtuvi, vannasistabu, kas, protams, ir pilnībā aprīkota ar elektrību un santehniku.

māja

Amerikānis Pīts Nelsons projektē un būvē koka mājas cilvēkiem, kas vēlas atjaunot saikni ar dabu un atcerēties bērnību.  Viņš uzskata, ka svarīgākais priekšnoteikums, lai māja kokos izdotos, ir atrast tai piemērotāko vietu. Meistars ir pārliecināts, ka katrs koks ir personība, kas jāiepazīst un jāizprot pirms sākt sadarbību ar to. Pīts stāsta: “Es vienmēr vispirms apsēžos pie koka, lai sajustu tā enerģiju. Nevajag kautrēties to darīt – mēs esam radīti, lai saplūstu ar dabu, nevis ar daudzstāvu mājām. Māja kokā ir izcils veids kā to izdarīt! Var teikt, ka mitinoties šādā mājā, jūs dzīvosiet koka gādīgajās rokās”.

māja

Protams, otrs svarīgākais priekšnoteikums, lai rezultāts apmierinātu gan jūs, gan koku, ir kvalitatīvi materiāli un rūpīgi pārdomāts projekts. Savukārt trešais – viss jādara ar prieku, iespēju robežās iesaistot celtniecības procesā arī savu ģimeni.

māja

Mūsdienās, kad visa pasaule aizvien vairāk sāk runāt par atgriešanos pie pirmsākumiem – dabas, Pīta Nelsona aizraušanās ir kļuvusi īpaši populāra. Pīts ir gatavs uz visu, lai nodrošinātu elpu aizraujošu rezultātu pilnīgi visiem klientiem, tomēr īstenot šīs pārdrošās fantāzijas kokos nav viegls darbs.

māja

Lai uzbūvētu šīs miera ostas, Pītam un viņa komandai jācīnās ar dabas untumiem, jāstrādā bīstamos apstākļos un galvu reibinošā augstumā. Kopā ar savu komandu viņš augstu kokos ir uzbūvējis pat skaņas ierakstu studiju.

māja

māja

māja

māja

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Treehugger.com

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz