Lielākās traģēdijas pagājušajā desmitgadē

lielākās traģēdijas

Paveroties pagātnē šķiet, ka desmit pirmie gadi kopš tūkstošgades mijas ir nebeidzama traģēdiju virkne, sākot ar terora aktiem ASV  līdz cunami, kas radīja milzīgus postījumus visā Dienvidaustrumāzijā, un postošajai viesuļvētrai „Katrīna”, kas iznīcināja daļu ASV dienvidu metropoles Ņūorleānas.

Kādas bija lielākās traģēdijas šā gadsimta pirmajos desmit gados, kas nodarīja milzīgus postījumus? Lūk, desmit no tām.

lielākās traģēdijas

2000.gads: Nepieredzēta traģēdija Eiropā – Roskildes rokfestivālā Dānijā grupas “Pearl Jam” koncerta laikā pūlī tiek nospiesti deviņi cilvēki.

lielākās traģēdijas

2001.gads: Četri teroristu grupējuma „Al-Qaeda” uzbrukumi Ņujorkā, Ārlingtonas apgabalā un Šenksvilas apkārtnē. Bojā iet teju 3000 cilvēku. Sākas karš Afganistānā.

lielākās traģēdijas

2002.gads: Traģiskākā vilciena katastrofa visā Ēģiptes dzelzceļa vēsturē – ugunsgrēkā pārpildītā pasažieru vilcienā Kaira – Luksora dzīvību zaudē 361cilvēks.

lielākās traģēdijas

2003.gads: Sākas karš Irākā un genocīds Sudānā; bojā iet tūkstošiem cilvēku.

lielākās traģēdijas

2004.gads: Indijas okeānā notikusi zemestrīce izraisa cunami, kas nonāvē vairāk nekā 230 tūkstošus cilvēku. Lielākais upuru skaits ir Indonēzijā, kā arī Šrilankā, Indijā un Taizemē.

lielākās traģēdijas

2005.gads: ASV Meksikas līča piekrasti piemeklē viesuļvētra „Katrīna”. Vissmagāk cieš Ņūorleāna, kur stihija aiznes vairāk nekā 1800 cilvēku dzīvību.

lielākās traģēdijas

2007.gads: Asiņainākais slaktiņš ASV mācību iestādē – Virdžīnijas politehniskajā institūtā un valsts universitātē kāds aziātu izcelsmes vīrietis mācību laikā nošauj 33 studentus.

lielākās traģēdijas

2008.gads: Pasaules finanšu krīze uzņem apgriezienus.

lielākās traģēdijas

2009.gads: Zemestrīcē, kas satricina Abruci reģiona pilsētu Akvilu Itālijas vidienē, iet bojā 309 cilvēki.

lielākās traģēdijas

2010.gads: Zemestrīce Haiti, kas nonāvē vairāk nekā 300 tūkstošu cilvēku. Naftas izplūdums ASV ekonomiskajos ūdeņos Meksikas līcī – tā ir lielākā naftas noplūde jūrā naftas ieguves vēsturē.

Plašāk par pagājušās desmitgades lielākajām nelaimēm pasaulē, no kurām daļa bija cilvēku roku darbs, bet citas – dabas stihiju rezultāts, stāsta televīzijas kanāla „National Geographic” jaunais dokumentālais raidījums „2000: Lielākās traģēdijas” (2000: Greatest Tragedies”).

 

Avots: TV National Geographic

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz