Leonardo da Vinči – robota izgudrotājs un līķu zaglis

Leonardo da Vinči

Leonardo da Vinči ir personība, kas, šķiet, visspilgtāk ilustrē Renesanses laika cilvēku. Viņš bija izcils gleznotājs, arhitekts, anatoms, botāniķis, skulptors, inženieris, izgudrotājs, matemātiķis, mūziķis un rakstnieks. Toskānas cilmes zinātnieks ar enciklopēdiskām zināšanām dažādās jomās. Da Vinči atstātais mantojums ir iedvesmojis un turpina iedvesmot radošus ļaudis visā pasaulē.

Lūk, seši interesanti un mazāk zināmi fakti par šo ģeniālo dižgaru.

 

Maz ziņu par da Vinči jaunības gadiem

Līdz mūsdienām saglabājušās Leonardo da Vinči piezīmes tikai 6000 lappušu garumā no aptuveni 13 tūkstošiem oriģinālo. Tieši iztrūkstošie 7000 lappušu kļuva par pamatu, lai taptu aizraujošais vēsturiskās fantāzijas seriāls “Da Vinči dēmoni”, kas stāsta par da Vinči dzīvi no 27 līdz 32 gadu vecumam.

 

Militāru ierīču un robota izgudrotājs

Šķiet, ka da Vinči vislabāk pazīstams kā pasaulē slavenākās gleznas „Mona Liza” jeb „Džokonda” autors. Taču da Vinči piezīmēs atrodamas neskaitāmas skices un zīmējumi, kuros var atpazīt helikoptera, tanka, zemūdens apveidus, saules enerģijas izmantošanas idejas, kalkulatora funkcionālos risinājumus un daudz ko citu. Ierīces un mehānismi, kurus mūsdienās uzskatām par pašsaprotamiem, tostarp divritenis, automātiskā šautene, tanks, izpletnis un pat robots, patiesībā ir ģeniālā izgudrotāja prāta auglis.

 

Muzikāls un moderns

Ir liecības, ka da Vinči lepojies ar skaistu balsi, labi spēlējis liru un bijis apveltīts ar humora izjūtu. Turklāt jauneklis bijis spēcīgs, ļoti pievilcīgs un valkājis pēc jaunākās modes darinātu apģērbu. Da Vinči bijusi dāsna sirds, viņš bijis nepārspējams sarunās un iemīļots sabiedrībā.

 

Intelekta koeficients 220

Da Vinči spējis ne tikai vienādi labi rakstīt gan ar labo, gan kreiso roku, bet arī spoguļrakstā, turklāt viņa intelekta koeficients bija 220. Šķiet, visai droši var apgalvot, ka šajā ziņā viņš krietni vien ne tikai pārspēj ikvienu no mums, bet arī tādus dižgarus kā Ņūtons, Einšteins, Edisons un Darvins.

 

Pasaulē pirmais dzīvnieku tiesību aizstāvis

Vēl viens interesants un plaši nezināms ir fakts, ka da Vinči bija veģetārietis. Viņu var dēvēt par pasaulē pirmo dzīvnieku tiesību aktīvistu. Vēstures fakti liecina, ka da Vinči mēdzis iegādāties krātiņos ieslodzītus putnus un palaist tos brīvībā.

 

Līķu zaglis

Ir liecības, ka Da Vinči, kaislīgi tiecoties izpētīt cilvēka anatomiju, naktīs slepus atracis kapus un izzadzis no tiem pētīšanas nolūkā cilvēku līķus.

TV kanālā „FOX” svētdienās, plkst. 22:00 startē seriāla „Da Vinči dēmoni” jaunākā, 3.sezona. Tā būs noslēdzošā vēsturiskās fantāzijas stāstā par izcilā Renesanses dižgara jaunības gadiem.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz