Latvijas jaunie prāti izcīna divas godalgas lielākajā programmēšanas olimpiādē

latvijas-jaunie-prati-gust-divas-gofalgas-lielakaja-programmesanas-olimpiade

Šobrīd visa pasaule pievērsusies vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, taču mūsu jaunie programmētāji jau aizsteigušies Latvijas sportistiem priekšā, lielākajā programmēšanas olimpiādē izcīnot divas godalgas.  

Zelta medaļu 28.Vispasaules informātikas olimpiādē izcīnījis Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolvents Aleksejs Popovs. Augstvērtīgu sniegumu demonstrēja arī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēns Ingus Jānis Pretkalniņš, kurš izcīnīja bronzas godalgu.

Lielākajā programmēšanas olimpiādē Krievijas pilsētā Kazaņā piedalījās 308 programmētāji no 80 valstīm.

Šogad olimpiādes dalībniekiem bija jāizpilda seši sarežģīti uzdevumi. Aleksejs Popovs visu olimpiādes norisi aizvadīja stabili, neradot šaubas par savu rezultātu.

Popovs olimpiādē piedalījās jau sesto gadu un ar izcīnīto zelta godalgu nodrošināja sev pilnu medaļu komplektu. Zelts šogad, bet sudrabs un trīs bronzas godalgas iepriekšējās sacensībās. Līdz ar to viņš ir kļuvis par medaļām bagātāko Latvijas dalībnieku Vispasaules informātikas olimpiādēs.

Ingum Jānim Pretkalniņam, piedaloties olimpiādē trešo gadu, izcīnītā bronzas godalga bija pirmā medaļa. Savukārt pārējiem komandas dalībniekiem, kas olimpiādē piedalījās pirmoreiz – Rīgas 89. vidusskolas pārstāvim Aleksandram Zajakinam un ISMA vidusskolas “Premjers” skolēnam Danielam Kezikam, iegūtā pieredze noderēs nākotnē, jo abiem vēl ir iespēja olimpiādē piedalīties nākamgad.

Sacensībās pirmo un otro vietu izcīnīja Ķīnas jaunie programmētāji, attiecīgi Ce Jins un Zuofans Wu, bet trešais absolūtajā vērtējumā palika Krievijas programmētājs Vladislavs Makejevs. Mūsu ziemeļu kaimiņiem igauņiem šoreiz sudraba un bronzas godalgas, bet lietuviešiem bronza.

Vispasaules informātikas olimpiādes notiek kopš 1989. gada.

Pirmā olimpiāde notika Bulgārijas pilsētā Pravecā, kurā piedalījās 46 dalībnieki no 13 valstīm. Latvija Vispasaules informātikas olimpiādē debitēja 1992. gadā, un 23 gadu laikā mūsu komanda kopumā izcīnījusi 70 godalgas (7 zelta, 23 sudraba un 40 bronzas medaļas). Absolūtā līdere šajā kategorijā ir Ķīna – 111 medaļas, tostarp 75 zelta.

1997. gadā Dienvidāfrikā otro absolūti labāko rezultātu un Latvijai pirmo zelta medaļu izcīnīja Jānis Sermuliņš, panākumu atkārtojot arī pēc diviem gadiem Turcijā. 2002. gadā no Dienvidkorejas zeltu pārveda pat divi jaunie Latvijas programmētāji – Aleksandrs Belovs un Andrejs Ivanovs, 2011. gadā Taizemē izcīnīja Eduards Kaļiņičenko, bet pērn Aleksejs Zajakins.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz