Kur guļ bērni

Miljoniem cilvēku visā pasaulē ir bērni. Daudzi dzīvo nabadzībā, kur nav pieejamas pat pašas parastākās lietas, kamēr citu bērnība rit pārticībā, kur viss ir pieejams un pašsaprotams.

Kad fotogrāfam Džeimsam Molisonam (James Mollison) tika dots uzdevums izdomāt foto stāstu par bērnu tiesībām, viņš iedomājās par savu guļamistabu: cik tā bija svarīga viņa bērnībā, un kāda loma tai bija viņa personības veidošanas procesā.

Ar šo domu prātā viņš izveidoja fotogrāfiju sēriju “Kur guļ bērni” (Where Children Sleep). Tas ir stāstu kopums par bērniem no visas pasaules. Taču tās nav tikai guļamistabas, tās ir mazas pasaulītes, no kurām bērni dodas dzīvē.

“Es sapratu, ka viens no veidiem, kā pievērst uzmanību sarežģītajām dzīves situācijām un sociālajām problēmām, kurās iesaistīti bērni, ir parādīt viņu guļamistabas,” stāsta Džeims Molisons.

“Nevēlējos, lai stāsts būtu par bērniem, kuri cieš trūkumu trešās pasaules valstīs. Es gribēju ieskatīties dažādās vietās visā pasaulē.”

Šķiet, ka tika izdarīts milzīgs darbs. Uz šīm fotogrāfijām vistiešāk ir attiecināms teiciens “attēls var pateikt daudz vairāk nekā tūkstoš vārdu”.

 

Avots: Džeimsam Mollisona mājaslapa

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz