Kontrastduša – efektīvs palīgs visiem tievētājiem

kontrastduša

Uzturēt sevi labā formā ar katru dzīves gadu kļūst aizvien sarežģītāk. Kritiski aplūkojot sevi spogulī, daudzas dāmas iebāž dziļāk skapī bikini un šortus, kas sapņojot par vasaru iegādāti jau pirms laba laika. Turklāt šogad pavasara siltās dienas ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmas, tādēļ ir gluži saprotami, ka turpinām ziemas režīmu – maz kustamies un sātīgi ēdam. Un organisms turpina audzēt taukus.

Bet tad atspīd saulīte un daudzi no mums drudžaini ķeras pie tievēšanas. Ietur diētas, sporto, bet liekie kilogrami kūst tracinoši lēni.

Lielisks palīgs tievēšanas procesā ir kontrastduša. Kopā ar veselīgu ēšanas režīmu un regulārām fiziskajām aktivitātēm izmēģiniet karstā un aukstā ūdens kontrastdušu. Diez vai būs kāds, kurš neko nebūs pat dzirdējis par tām labajām lietām, ko sniedz kontrastduša – imunitātes stiprināšanu un organisma norūdīšanu. Saprātīgi kombinējot karsto un auksto ūdeni, stiprinās sirds asinsvadu sistēma, izgaist nogurums un norūdās ķermenis. Taču tikai retais zina, ka kontrastduša sniedz vēl kādu bonusu – palīdz atbrīvoties no liekā svara.

Kontrastduša paātrina vielmaiņu, aktīvi palīdz izvadīt no organisma toksīnus, atgriež tonusu muskuļiem un ir lieliska anticelulīta procedūra. Aktivizējas asinsrite un „apelsīna miziņa” no ciskām, dibena un citām vietām pazūd kā nebijusi.

Lai iedarbinātu visu šo procesu, ir jāzina, kā pareizi un nenodarot sev pāri pielietot šo vienkāršo, bet ļoti efektīvo tievēšanas līdzekli – kontrastdušu.

Woman Taking Shower

1.Ķermenis pie kontrastdušas ir jāpieradina pakāpeniski. Pirmajā reizē pietiks, ja divas sekundes pār jums līs aukstais ūdens un piecas karstais.

2.Neuzsāciet procedūru, ja jūtaties apslimis. Ja jums ir paaugstināta temperatūra, tek deguns, sāp kakls vai jūtat citus saaukstēšanās simptomus, kontrastduša to visu pasliktinās vēl vairāk. Tāpat, ja jums ir migrēna, procedūru neuzsāciet. Ir jābūt pilnīgi veselam.

3. Procedūra ir jāveic regulāri, vislabāk – katru rītu pēc pamošanās. Tauki paliks turpat, kur bija, ja dušā iesit laiku pa laikam, kad noskaņojums.

kontrastdusa4

4.Procedūru varat veikt arī vakarā. Tikai atcerieties, ka tas nedrīkst būt vēlāk, kā divas stundas pirms naktsmiega.

5.Pēc dušas nedrīkst skriet uzreiz ārā. Ir jāpaiet vismaz pusstundai, vislabāk 50 minūtēm.

6.Nekādā gadījumā neapskalojiet ar kontrastdušu galvu!

7.Karstais ūdens nedrīkst būt par karstu, bet arī ne vienkārši silts. Ideāli – 40 grādu. Turpretī aukstais ūdens var būt pat ledains. Svarīgi! Nedrīkst jau ar pirmajām reizēm mesties ar galvu akacī un pārbaudīt sava ķermeņa izturību. Startējiet ar 20 grādiem un katru dienu nedaudz pazeminiet un paaugstiniet ūdens temperatūru, attiecīgi – auksto un karsto.

Vaicāsit, kā lai nosaka ūdens temperatūru bez termometra? Ja ūdens izdala tvaiku – temperatūra nav zemāka par 70 grādiem. Ja ir samērā grūti izturēt — ūdens temperatūra ir 60 grādi. Patīkamas sajūtas liecina, ka ūdens temperatūra ir 40 – 45 grādu robežās. Turpretī,  ja ir vēsi —15–20 grādi.

kontrastduša

8.Kontrastdušu uzsāciet ar siltu ūdeni — tas palīdzēs ķermenim atslābināties. Strūklu ilgums — siltā līdz 90 sekundēm, aukstā līdz 20–30 (ievērojiet proporciju 3:1).

Ūdens strūklas nedrīkst līt uz atsevišķām ķermeņa daļām: laidiet tās ātri virzienā no augšas uz leju. Pēc tam atkal nomieriniet ķermeni, pāris minūtes apskalojot sevi ar siltu ūdeni. Šādiem cikliem ir jābūt ne mazāk par trim. Procedūru noslēdziet ar aukstu ūdeni.

9.Ieteikums: pārslēdzot ūdeni no vienas temperatūras uz otru, dušu pavērsiet prom no sevis. Tas kontrastu ļaus izjust spēcīgāk, un tas ir tieši tas, kas vajadzīgs.

10.Procedūras laikā ar asu sūkli masējiet problēmzonas. Lai pastiprinātu kontrastdušas efektu, ar stipru ūdens strūklu veiciet pāris „apļus”, turot dušu 10 – 12 cm attālumā no ķermeņa (Šarko dušas imitācija mājas apstākļos).

11.Pēc procedūras sirsnīgi norīvējieties ar raupju dvieli — tā atbrīvosities no atmirušām ādas šūnām.

12. Un visbeidzot pielieciet treknu punktu – ieziedieties ar ķermeņa krēmu. Vislabāk – ar tādu, kam ir liftinga vai pretcelulīta iedarbība.

Svarīgi atcerēties, ka strauja asinsrites paātrināšanās var izraisīt reiboni pat pilnīgi veselam cilvēkam. Ja jūtaties slikti, nekavējoties pārtrauciet!

Kontrastdušu nedrīkst veikt arī tad, ja to aizliedzis ārsts, sievietes – menstruāciju laikā vai sirgstat ar kādu no zemāk minētajām kaitēm.

1. Paaugstināts asinsspiediens.
2. Sirds slimības.
3. Alerģija no aukstuma.
4. Tromboze.

 

Avots: elle.com

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz