Kažoks vēl noderēs – martā varam pieredzēt līdz pat -18 grādu salu

sals

Lai arī ir tikai janvāris, pēdējās salīdzinoši siltās dienas tomēr vilina domāt par pavasara atnākšanu. Vai varam cerēt, ka šogad siltais laiks atgriezīsies ātrāk? Savos novērojumos dalās laika vērotājs ar 40 gadu pieredzi Vilnis Bukšs.

 

Februārī būs kārtīga ziema

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savās prognozēs par ziemas pēdējo mēnesi prognozē – balstoties uz šī brīža klimatu, februārī vēl būs gan sniegs, gan arī sals. “Manis paša novērotais liek secināt, ka Latvijas austrumu daļā, no kuras pats esmu, februārī vēl sagaidīsim sniega segu. Būs arī sals – varētu nokristies pat līdz -20 grādiem,” sarunā ar portālu Kasjauns.lv pauž dabas zīmju vērotājs.

“Rietumos, kur jūra, protams, būs nedaudz citādāk, būs siltāk. Taču kopumā es teiktu, ka februārī pavasari varam negaidīt, februārī būs kārtīga ziema,” piebilst Bukšs.

 

Siltuma nebūs līdz pat Lieldienām

Arī marts, pēc laika vērotāja domām, nebūs pavasara vēstnesis. Mēneša sākumā vēl joprojām būs jūtams ziemas sals. “Es teiktu, ka ir iespēja vēl marta vidū pieredzēt -18 grādu salu. Arī sniegs varētu uzsnigt – vismaz austrumos noteikti,” prognozē Bukšs. “Siltākas dienas gan ik pa laikam būs,” mierina Vilis.

Pēc vērotāja teiktā, kārtīgs pavasaris sagaidāms vien uz marta beigām. Taču uz īpašu siltumu varot necerēt līdz pat Lieldienām, 16.aprīlim. “Līdz Lieldienām īpaši silti nebūs. Esmu ielūkojies savās dienasgrāmatās un varu teikt, ka mūs sagaida 2013. gadam līdzīgi apstākļi – naktīs vēl piesals, var arī uzsnigt.”

Cerīga izskatās aprīļa otrā puse

Priecīgā vēsts no Bukša novērojumiem – aprīļa beigās beidzot uzsils un pavasaris šogad ieilgs. “Lieldienās nebūs pavasaris, taču aprīļa otrajā pusē varētu būt ap +10 grādu siltums. Vadoties pēc savas 40 gadu pieredzes, varu teikt, ka šogad pavasaris attiecīgi varētu pastiepties garāks. Pirmās sniegpulkstenītes valsts austrumos gan varētu parādīties jau februāra beigās,” lēš dabas vērotājs.

 

Vai gripas vīrusam labvēlīgs laiks?

Runājot par pašreiz aktuālo gripas tēmu, Vilis Bukšs arī piebilst, ka, viņaprāt, šī brīža laika apstākļi varētu būt labvēlīgi gripas vīrusa dzīvotspējai.

“Cik esmu novērojis, gripai labvēlīgāki ir mainīgi laika apstākļi. Man ir draugi, kuri dzīvo Sibīrijas pusē, Krievijā. Cik zinu, viņiem tur īpašu problēmu ar saslimšanu nav – ir sals, jā, taču gaiss ir sauss un tas pārsvarā ir veselīgāk,” savas domas izklāsta laika vērotājs.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: KasJauns.lv

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz