Kas notiek ar Facebook kontu, kad tā īpašnieks nomirst?

Kas notiek ar kontu sociālās saziņas vietnē, kad tā īpašnieks nomirst? Tas ir vienkāršs jautājums bez vienkāršas atbildes. Rezultāts ir atkarīgs no tā, ko izvēlas pieprasīt radi un draugi, vai saskaņā ar to, kādus norādījumus esat atstājuši paši.

Interneta vietne thedigitalbeyond.com  aplūko dažas no iespējām.

Saglabāt profilu kā piemiņu

Facebook saprot, cik svarīga loma var būt lietotāja profilam tā tuviniekiem un draugiem. Facebook piedāvā aizpildīt veidlapu, kas ļauj šos profilus saglabāt kā piemiņu. Tikko šis pieprasījums ir apstiprināts, lietotāja konts ir redzams vienīgi draugiem un radiem, kā arī tiek izņemta sensitīvā informācija. Profils paliek aktīvs draugiem, kas tajā var veikt ierakstus, daloties atmiņās un izsakot līdzjūtību.

No Facebook lietotāju noteikumiem:

Tā ir daļa no mūsu politikas – saglabāt aizgājēju profilus kā atmiņas. Kad kāds profils ir ieguvis šādu statusu, to var redzēt vienīgi apstiprinātie draugi un to var atrast meklēšanas lodziņā. Profils vairs arī neparādīsies sadaļā „Ieteikumi” lietotāju sākuma lapā. Draugi un ģimene var veikt atmiņu ierakstus.

Lai pasargātu mirušā privātumu, mēs nevaram izsniegt konta datus. Lai gan, tiklīdz konts ir ieguvis memoriālo statusu, tas ir pilnīgi drošs un to izmainīt nevar neviens.

Lai arī Facebook izvērtē visus pieprasījumus, prasītājam nav obligāti jābūt ģimenes loceklim vai juridiskajam pārstāvim. Tas mazina juridiskā pārstāvja ietekmi, taču būtībā nodrošina to, ka memoriālā statusa piešķiršana notiek pareizajā laikā.

Profila dzēšana

Pēc tuvinieku pieprasījuma Facebook var pilnībā izdzēst aizgājēja profilu.

Šeit atkal aplūkojam noteikumus:

Mēs izskatām specifiskus tuvinieku pieprasījumus, tajā skaitā arī pieprasījumus izdzēst tuvinieka kontu. Profils un viss ar to saistītais tiek pilnībā dzēsts.

Šiem specifiskajiem pieprasījumiem ir nepieciešams apliecinājums, ka esat šī lietotāja ģimenes loceklis vai juridiskais pārstāvis. Pieprasījums netiks izskatīts, ja nevar apliecināt savu saikni ar konta lietotāju.

Kā apliecinājums der:
Aizgājēja dzimšanas apliecība
Aizgājēja miršanas apliecība
Pilnvara, kas apliecina, ka esat aizgājēja likumiskais pārstāvis.

Konta informācijas lejupielāde

Pazibēja ziņa, ka Facebook ļaus ģimenes locekļiem lejupielādēt mirušā konta saturu, ja pirms tam tiek izsniegta atļauja vai ir spēkā tiesas lēmums.

“Mēs nodrošināsim aizgājēja tuviniekiem vai juridiskajam pārstāvim pieeju konta datu lejupielādei, ja ir izsniegta pilnvara vai to kā citādi nosaka likums”, skaidro Freds Volenss, Facebook lietošanas noteikumu un sakaru nodaļas darbinieks.

Pirmo reizi par šo iespēju varēja lasīt The Digital Beyond. Tas galvenokārt nozīmē to, ka savā testamentā varat atstāt norādījumus ģimenei un Facebook ņems tos vērā. Turklāt vārdi “kā nosaka likums” nozīmē to, ka Facebook ievēros visus likumus, kas galvenokārt sniedz juridiskajam pārstāvim pieeju datiem, kas glabājas sociālajos tīklos, vai visai elektroniskajai informācijai atkarībā no valsts.

Kas jums būtu jādara?

Ja vēlaties kontrolēt notiekošo, atstājiet norādījumus savā testamentā. Tas ļaus sniegt atļauju tuviniekiem lejupielādēt konta lietotāja datus, vai atstājiet norādījumus dzēst kontu pilnībā. Varat arī atstāt norādījumus, lai kontam tiek piešķirts memoriālais statuss.

Ja vēlaties atstāt atvadu ziņojumu draugiem, šim nolūkam varat izmantot aplikāciju. Ifidie ļauj atstāt ziņojumu teksta vai video veidā, kas automātiski tiks ierakstīts profilā pēc nāves, ja trīs draugi vai tuvinieki ir apstiprinājuši konta lietotāja miršanas faktu.

Sīkāka informācija

Ja vēlaties izstrādāt detalizētāku rīcības plānu, The Digital Beyond piedāvā vairākus resursus, kuru skaitā ir arī pakalpojumu sniedzēju saraksts. Ja meklējat palīgu rīcības plāna izstrādāšanai, var palīdzēt arī Your Digital Afterlife.

Ir pieejama arī interneta vietne, kas apkopo visus juridiskos aspektus sociālo tīklu jautājumos – Digital Estate Resource.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar