Kāpēc neveicas mīlestībā? Šeit ir atbildes, bet tās tev nepatiks

neveicas mīlestībā

Sieviešu dienā gaidītā apsveikuma vietā telefons drūmi klusēja. Varbūt viņš ir aizņemts kādā svarīgā sapulcē, varbūt piezvanīs vēlāk – mierināji sevi, ļoti labi apzinoties, ka tā nav. Nē, tās atkal ir attiecību beigas. Tās nebija tikai aizdomas, kuras dzini ārā no galvas. Viss bija tik labi – biji mīļa un gādīga. Pūti puteklīšus no viņa pleciem, apmīļoji un nolasīji vai katru vēlēšanos no acīm, bet viņš tik un tā aizgāja uz neatgriešanos. Kāpēc? Kāpēc jau atkal neveicas mīlestībā?

Tādas vai līdzīgas sāpīgas pārdomas droši vien pārņem daudzu sieviešu prātu, kad attiecības vai pat laulība jau kārtējo reizi cieš krahu. Un diez vai pat pēc vairākām neveiksmēm spēj saskatīt, ko tad īsti dari nepareizi. Šeit ir atbildes. Taču tās nav patīkamas.

1. Nevienam nav vajadzīgs cilvēks, kurš pats sev nav vajadzīgs. Savukārt tas, kurš pieņem sevi tādu, kāds viņš ir, dzīvo pilnasinīgu un krāsainu dzīvi, neraugoties uz visām sadzīves ķibelēm.

2. Ja labākais sekss jums ir pēc skandāla, tas nav uz ilgu laiku – pavisam drīz paliks tikai skandāli.

3. Ja kopā ar vīrieti jūties nekomfortabli jau pirmajā, otrajā un pat trešajā randiņā, atmet domu par ceturto. Uzsākot attiecības vīrietis mēdz parādīt sevi no labākās puses. Un ja tev jau pašā sākumā ir nepatīkami atrasties viņa sabiedrībā, nekas labs no šīm attiecībām nav gaidāms.

4. Mēs nemīlam iztapoņas. Paradoksāli, bet mēs dievinām maitas – gan vīriešus, gan sievietes.

5. Ja runājam par jaunām, skaistām un veiksmīgām sievietēm, kas nespējot atrast sev īsto vīrieti, jo viņām, raugi, ir augstas prasības, — tā vienkārši ir nespēja veidot attiecības un bailes no tām.

6. Mēs vērtējam mīlestību caur ciešanu prizmu. Bet veselīga mīlestība — tas ir stāsts par to, cik laimīga tu esi.

7. Ja vēlies apprecēties, tev ir jāizbeidz par to domāt. Tas ir apmēram tas pats, kas gribēt izpušķotu limuzīnu, baltu kleitu, miršu vainadziņu un visu to pārējo ārišķību. Veselīgi domājošam cilvēkam tas izskatās mazliet citādi. Pirmkārt — viņš jūt vēlēšanos mīlēt. Un to vēloties, viņš atrod partneri, kurš viņu mīl.

8. Veselīgi domājošs cilvēks vienmēr izvēlas sevi, bet neirotiķi — attiecības, kas liek ciest, un tā ir pati galvenā atšķirība.

9. Nekad nevajag uzsākt attiecības ar precētiem vīriešiem. Nav vērts tērēt laiku. Precētam vīrietim sieva nav vajadzīga. Viņam viena jau ir.

10. Ja vēlies apprecēties, jūs jau ilgi satiekaties vai pat pusgadu vai gadu dzīvojat kopā, bet nekas nenotiek, pajautā viņam – vai viņš vēlas kāzas un ģimeni? Ja vīrietis ģimeni veidot nav gatavs, ir laiks teikt viņam ardievas. Bez naida, protams. Nu, apmēram – mūsu attiecības ir ļoti jaukas un tu man esi ļoti mīļš, tomēr man jādodas tālāk.

11. Ja viens cilvēks otram ir visa dzīve, tas nozīmē, ka viņam pašam savas dzīves vienkārši nav.

12. Ikviena — jā, jā — ikviena sieviete, kura gadiem ilgi sēž mājās, stāv pie plīts un audzina bērnus, degradējas. Tas ir neizbēgami. Un vīrietim galu galā kļūst garlaicīgi. Viņam sieva sāk šķist drusku padumja, un tad jau ir tikai mata tiesa, līdz viņš atradīs kādu citu – interesantāku. Un pievērsiet uzmanību: vīrietis neko tādu neprasīja. Tā bija sieva, kura jūsmīgi pieteicās nolemt sevi mājas dzīvei.

13. Esi viena? Tas nenozīmē, ka mīlestības nav. Tas nozīmē, ka tu pati sev esi vienaldzīga.

14. Ja viņš liek tev mūždien dzīvot vienā stresā, šķirieties. Nebaidies palikt viena. Neviens vīrietis visā pasaulē nav tā vērts, lai lauztu sevi, izdabājot viņa garastāvoklim un iegribām. Nevienas attiecības nav tā vērtas, lai apslāpētu savas vēlmes un vajadzības. Neviens vīrietis visā pasaulē nav tādu upuru vērts.

15. Viss ir pavisam vienkārši: ir viņš — tāds, kāds ir. Un esi tu — tāda, kāda esi. Vai nu jums kopā ir labi, vai arī jāšķiras, ja tā nav. Turklāt labāk, lai tas notiek pirms jūs esat paņēmuši hipotekāro kredītu un laiduši pasaulē trīs bērnus.

16. Psihiski veseli cilvēki orientējas uz savām sajūtām un attiecībās liek sevi pirmajā vietā. Ne skaistums, ne mīlestība upurus neprasa, tās ir blēņas un to izdomājušas cietējas. Bet ja nu tomēr prasa, tad jums nav pa ceļam. Laidies lapās, ko kājas nes. Neviens iemesls nav tā vērts, lai tev vajadzētu attiecībās ciest.

17. Visu mūžu uz pirkstu galiņiem nenostāvēsi, bet vilties vienmēr ir daudz sāpīgāk nekā jau pašā sākumā būt tādai, kāda esi.

18. Ja runājam par partnera meklēšanu, kas tad vispār ir jāmeklē?! Vienīgā īpašība, kurai ir jāpiemīt tavam partnerim – viņš tevi pievelk. Visam pārējam vispār nav nekādas nozīmes.  Ja tu viņu mīli, uztraucies un pārdzīvo par viņu — tad nav nekādas augstas vai zemas latiņas.

19. Cilvēki, kuri nemīl paši sevi, nespēj mīlēt viens otru.

20. Kas jādara, lai apprecētos? Patiesībā tāds nieks vien — nevajag tēlot to, kas neesi. Un viss.

21. Ja tev nepatīk, kā viņš pret tevi izturas, dara kaut ko, kas tev nepatīk, pasaki to viņam. Bet tikai vienu reizi. Ja nekas nemainās – visu gaišu!

22. Normāls cilvēks neturpina attiecības, kurās viņu neciena. Patiesībā viņš pat neuzsāk tās.

23. Vienīgais laiks cilvēka dzīvē, kad viņš no kāda ir atkarīgs – bērnība. Tad viņš ir savu vecāku ķīlnieks. Un tas ilgst salīdzinoši īsu laiku. Pārējos gadījumos būt attiecībās ir pieauguša cilvēka izvēle.

Skarbas ir šīs krievu psihologa Mihaila Labkovska atziņas, vai ne?  Un vēl lielāks šoks pārņem, kad atskārsti – viņam ir absolūta taisnība.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz