Kāds laiks būs Jāņos?

kāds laiks būs jāņos

Kāds laiks būs Jāņos – šis jautājums nodarbina visu potenciālo līgotāju prātus. Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs vieš optimismu.

Dabas vērotājs sola, ka šajos Līgo svētkos gaidāms silts un sauss laiks.

 

Atbilstoši 31. decembrim un 13. janvārim, kas paredz jūniju, pirmajam vasaras mēnesim vajadzētu būt vidēji siltam un pārsvarā sausam, savā blogā raksta Bukšs.

Tāpat arī nozīmīgās dienas martā un maijā norāda uz mēreni siltu, bet ne karstu jūniju. Savukārt nokrišņiem bagātais aprīlis norāda uz to, ka Zāļu mēnesī jūnijā būs pērkona negaisi un nakts salnas.

Jūnija pirmajā pusē caurmērā mērens siltums un īslaicīgi nokrišņi. Siltas dienas, kas būs jūnija sākumā, vēlāk nomainīs vēsas vasaras laiks. Salnu vietās iespējamas arī vasaras salnas. Vēlāk, ap rudzu ziedēšanas laiku (12. jūnijs), temperatūra var pakāpties līdz plus 28 un vairāk grādiem. Šajā laikā iespējami arī stipri pērkona negaisi. Mēneša vidū vidēji silts, vietām īslaicīgi nokrišņi un lielākoties sauss.

Laikā ap vasaras saulgriežiem (21. jūnijs) biežāk īslaicīgi nokrišņi un dienās ap plus 20, 25. Jāņu laikā tas pats mēreni siltais jūnijs, bez ilgstošiem nokrišņiem un pārsvarā sauss. Vēlāk, laikā ap Pēteriem (29. jūnijs), vasarīgi silts un daždien arī karsts, kad temperatūra var pakāpties līdz plus 30 un vairāk. Mēneša beigās nokrišņi īslaicīgi, bet galvenokārt sauss. Līdzīgi arī jūlija pirmajā nedēļā.

Kopumā jūnijs vidēji silts, saulains un vairāk sauss kā mitrs, kas vietām palielinās vasaras ugunsbīstamības risku, raksta Vilis Bukšs.

 

Un kādas ir jūsu prognozes? Rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Meiravietis

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz