Kādi paradumi piemīt cilvēkiem, kurus visi dievina?

kadi-paradumi-piemit-cilvekiem

Kāpēc vieni bauda vispārēju apbrīnu, tam neveltot nekādu pūļu, bet citi, gluži pretēji, lien vai no ādas ārā, lai pievērstu sev uzmanību, taču neviens uz viņu pusi pat nepaskatās?

Napoleons Hills, populārā bestsellera „Think and Grow Rich!” (Domā un kļūsti bagāts!) autors, vienā no savām esejām aprakstījis tādu cilvēku paradumus, kurus visi vienkārši dievina.

Kā šādas ievērojamas personības piemēru Hills apraksta Čārlzu Švābu (Charles M. Schwab), tērauda magnātu un veiksmīgu biznesmeni. Pateicoties savai izcilajai personībai, Švāba karjera no parasta melnstrādnieka attīstījās līdz pat vadītājam, kurš gadā pelnīja 75 000 dolāru un regulāri saņēma bonusus – tam laikam – astronomiskas summas ar sešām nullēm.

Švāba boss, pazīstamais uzņēmējs Endrjū Kārnegi (Andrew Carnegie), par savu padoto izteicies: “Alga Švābam tiek maksāta par darbu, ko viņš dara pats, bet bonusu miljoni ir veicināšanas prēmija par to, ko Švābs, pateicoties savām lieliskajām personas īpašībām, liek darīt citiem”.

Lūk, kādi paradumi piemīt cilvēkiem, kurus visi dievina, cilvēkiem ar izcilām personības īpašībām.

1. Viņi ir pozitīvi noskaņoti un uzlādē ar to visus apkārtējos
Vienmēr ir vienkāršāk būt ciniķim un pesimistam. Taču ar tādu noskaņojumu nav viegli gūt panākumus un radīt labu reputāciju. Taču pozitīvisms, gluži otrādi, ievērojami veicina šo mērķu sasniegšanu.

2. Viņi vienmēr pret sarunu biedru izturas ar cieņu un sarunājas draudzīgā tonī
Tādi cilvēki vienmēr ir pārliecināti par to, ko saka. Tāpēc viņu runas maniere ir mierīga un pārliecinoša, sarunu biedram patīkama.

3. Viņi uzmanīgi uzklausa sarunu biedru
Augstprātīga un pamācoša runas maniere – tas ir lielisks veids, kā apmierināt savu ego, taču nenovēršama izgāšanās, ja jūsu mērķis ir iepatikties savam sarunu biedram un nodibināt draudzīgas attiecības.

4. Viņi prot saglabāt pašsavaldīšanos jebkurā situācijā 
Pārlieku emocionāla reakcija, gan pozitīva, gan negatīva, var radīt par cilvēku sliktu iespaidu. Atcerieties, ka klusēšana bieži vien ir daudz efektīvāks veids, kā pavēstīt savu viedokli sarunu biedram, nekā negatīvu emociju radīti vārdi.

5. Viņi ir apdomīgi
Vārdi un darbi īstajā brīdī, nevis nevietā – tā ir viena no svarīgākajām īpašībām, kas patīk cilvēkiem un liek cienīt citus.

6. Viņi nav aizspriedumaini un ir atklāti
Cilvēki, kuriem ir nepieņemamas jaunas idejas un kuri uztur attiecības vienīgi ar līdzīgi domājošiem, palaiž garām ne tikai personības pilnveidošanās iespēju, bet arī profesionālās attīstības izdevību.

7. Viņi sarunājoties smaida 
Hills apgalvo, ka pati vērtīgākā Amerikas prezidenta Franklina Rūzvelta īpašība bija viņa smaids. Tieši tas lika viņa sarunu biedriem nevilšus kļūt daudz atklātākiem.

8. Viņi zina, ka nav obligāti jāsaka viss, ko domā 
Tādi cilvēki zina, ka nevajag likt cilvēkiem justies neērti vai aizvainot viņus, sakot visu, ko domā, pat ja tā ir taisnība.

9. Viņiem nepatīk vilcināties
Vilcināšanās liecina par to, ka jūs baidāties rīkoties. Un tas savukārt liek domāt, ka jūs neesat par sevi pārliecināts.

10. Viņi veic vismaz vienu labu darbu ik dienas
Viņi palīdz citiem tāpat vien, neko pretī negaidot.

11. Viņi nemēdz žēloties par neveiksmēm, bet gan mācās no tām
Cilvēki mēdz sajūsmināties par tiem, kuri ar cieņu spēj uztvert un pārdzīvot neveiksmes. Veiksmīgi cilvēki pateicas liktenim par kārtējo dzīves gudrības porciju, kuru negūtu, ja nebūtu cietuši neveiksmi.

12. Viņi izturas pret savu sarunu biedru tā, it kā viņš būtu pats svarīgākais cilvēks pasaulē 
Cilvēki, kuri bauda apkārtējo cieņu, izmanto komunikāciju kā veidu, lai iepazītu savu sarunu biedru, tāpēc ļauj viņam izteikties.

13. Viņi prot neviltoti un bez lišķības uzslavēt cilvēku
Viņi nelaiž garām iespēju uzlielīt citus, taču dara to tikai tad, ja uzslava patiešām ir
pelnīta.

14. Viņiem ir kāds cilvēks, kura viedoklī ieklausās
Veiksmīgi ļaudis neizliekas, lai iepatiktos līdzcilvēkiem. Viņi visiem patīk tādi, kādi ir patiesībā. Lai to panāktu, viņi nemitīgi strādā ar sevi, domājot par savu izturēšanos un reputāciju. Bet tas, ka ir kāds cilvēks, kurš norāda uz viņu kļūdām, palīdz nepārtraukt viņu personības izaugsmes procesu.

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz