Kā uzpīt Jāņu vainagu? VIDEO

Jāņu vainags

Kādam varbūt šķiet – kam gan mūsdienās prast pašam uzpīt Jāņu vainagu? Vienkāršāk taču Līgo nakts rotu nopirkt tirgū.  Jūs, iespējams, būsit izbrīnīti – ir ļoti svarīgi Jāņu vainagu pīt pašam.

Lūk, kāpēc.

Senie latvieši uzskatīja, ka Jāņu vainags, kas turklāt pīts no trejdeviņām jāņuzālēm, kalpo par apburto loku, maģisku aizsardzības vairogu pret it visu ļauno. Šī iemesla dēļ Jāņu vainags ir tāds kā amulets. Un, kā zināms, amulets, lai tas funkcionētu un darbotos, ir jādarina pašam.

Darinot amuletu, tajā tiek materializētas domas, kas tam piešķir konkrētu spēku un spējas. Turpretī amuletiem, kas ražoti kā bezpersoniskas masu patēriņa preces, šādas spējas gluži vienkārši nav. Līdz ar to tie kļūst par bezjēdzīgiem karekļiem. Tieši tāpēc arī Jāņu vainags ir jādarina paša rokām.

Jāņu vainaga pīšana ir īpašs un, ja tā var teikt, maģisks brīdis. Tad cilvēks ir tiešā saskarē ar dabu un līdz ar to arī ar kosmosu. Šī iemesla dēļ vainaga pīšana kalpo par vistiešāko kanālu saziņā ar kosmosu, tāpēc raidīt tam savas domas, pinot vainagu, ir efektīvāk nekā citkārt. Proti, ir lielāka iespējamība, ka raidītās domas materializēsies realitātē.

Lai vainags būtu enerģētiski tīrs un līdz ar to arī labāk funkcionētu savā amuleta ampluā, ieteicams to pīt sistemātiski un apdomīgi. Proti, katrā jāņuzālē vai ziedā, ko liekam vainagā, ir jāiepin konkrēta doma, nevis vainags jāpin automātiski, paralēli domājot haotiskas domas. Kosmosam patīk konkrētas domas, nevis haotisku domu gūzma. Cilvēkam ir skaidri jāzina, ko viņš vēlas.

Kā nopratāt, Jāņu vainaga pīšana ir rituāls, ne tikai ārišķīga svētku atribūta radīšana. Atceramies, ka Līgo svētki, ja tiek svinēti kā pienākas, ir  rituālu virknējums, kura pamatā ir pagānisms jeb dabas un tās elementu pielūgsme. Un Jāņu vainaga pīšana ir tikai viens no šiem rituāliem.

Kā uzpīt Jāņu vainagu? To varat iemācīties, skatoties video zemāk. Taču lieciet aiz auss – tas nav tikai fizisks, bet arī garīgs process.

Meitas vainadziņš

Puiša vainags

Lai lustīga līgošana!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz