Kā tikt vaļā no sievietes: kinopamācība

kā tikt vaļā no sievietes

Ja sen jau gudrojat, kā tikt vaļā no pārāk uzmācīgas sievietes, iespējams, problēmas risinājumu radīsiet kādā no turpmāk aprakstītajām kinofilmām.

1. Mainīt dzīvesvietu

Galahers (Maikls Duglass) ar apburošo Aleksu Forestu (Glenu Klouzu) iepazīstas apmēram septītajā trillera „Fatal Attraction” minūtē. Un jau septiņpadsmitajā viens otra skavās jau ļaujas kaislīgam ārlaulības seksam. Savukārt trīsdesmit otrajā minūtē, pēc vairākām neprātīgām mīlas naktīm, filmas galvenais varonis izdveš: „Tu esi lieliska, bet es esmu precējies”.

Glenas Klouzas atveidotā varone šo frāzi uztver kā starta šāvienu turpmākajām asiņojošu vēnu, histērijas un neskaitāmu telefonzvanu ainām attiecīgi piemeklētas mūzikas pavadījumā. Maikla Duglasa atveidotajam personāžam labākais situācijas risinājums šķiet pārcelšanās kopā ar ģimeni uz dzīvi ārpilsētā. Tie, kuri ir šo filmu redzējuši, zina: dzīvesvietas maiņa šajā konkrētajā gadījumā nelīdzēja. Bet mēģināt jau var.

 

 2. Vērsties pie speciālista

Pats modernākais, nebīstamākais un efektīvākais veids kā pārtraukt attiecības — uzticēt šo misiju profesionāļiem. Vācu komēdija „Schlussmacher” uzskatāmi parāda, ka par pakalpojumu samaksāto naudu šādu uzņēmumu darbinieki atpelna ar uzviju, dažreiz pat liekot uz spēles savu veselības stāvokli, vai vēl trakāk, dzīvību. Pavēstījis nelāgo ziņu vēsti, profesionāļi pacietīgi nogaida, kamēr sarunu biedrs beidz lauzt mēbeles, lamāties un kliegt nelabā balsī: „Dzīvei ir beigas! Es tevi ienīstu! Degt tev elles liesmās!” Papildu pakalpojums – neiznīcināto klienta mēbeļu un citu mantu aizvešana uz citu dzīvokli ir iekļauta aģentūras pakalpojumu cenā.

 

3. Tiesā panākt tuvošanās aizliegumu

Tieši šādu padomu policijas detektīvs sniedz drāmas „Obsessed” galvenajam varonim Derekam Čārlzam (Idris Elba), kuram nav glābiņa no kādas viņa darbinieces — nevainojamas figūras īpašnieces krāšņas blondīnes. Taču jāpiebilst, ka Dereks nav gluži parasts vīrietis. Viņa sapnis ir savos 35 gados kļūt par kompānijas vadītāju, bet 40 — iegādāties savā īpašumā lidmašīnu, 50 — pārcelties uz dzīvi privātajā salā un nopirkt basketbola klubu. Turpretī par ārlaulības sakariem, vēl jo vairāk par šķiršanos no mīļotās sievas viņš it nemaz nesapņo. Ar Dereku apsēstā blondīne, kura nesaprot vārdu „nē”, izmēģinās visu. Kokteili „Drity martini”, tīkliņzeķes, kailfoto pa e-pastu, pašnāvības mēģinājumu. Ja godīgi, visi atviegloti nopūstos, ja tas būtu vainagojies ar panākumiem.

 

4. Pierādīt, ka viņa ir jukusi

„Visi domā, ka esmu traka”, — žēlojas 14 gadus jauna meitene – brīnumbērns, kura izcili spēlē klavieres, apgūst paātrināto kursu skolā un jūk prātā kāda žurnālista dēļ, kurš īrē namiņu no viņas bagātajiem senčiem (trilleris „The Crush” 1993).

Žurnālistu tas aizkustina, un viņš noliedzoši groza galvu: sak’, traki ir visi pārējie. Taču pēc pāris mēnešiem arī viņš pats savu pielūdzēju sāks uzskatīt par prātu izkūkojušu personu. Taču vēl pirms tam piekritīs arī sabiedrība un jauniņā Emija nonāks garā vājo klīnikā, vīrietim pašam teju nāksies šķirties no prāta un brīvības. Pamēģini pierādīt, ka neesi pēdējais kretīns, ja trausla meitene raudādama mammai uz pleca, paziņo, ka tu esi izvarotājs un netiklis. Lietišķie pierādījumi – zilumi, skrāpējumi un sperma – tiek pievienoti.

 

5. Sameklēt viņai citu upuri

Atšķirībā no vilka pasakā par trim sivēntiņiem, Umas Tūrmanes atveidotajai varonei komēdijā „My Super Ex-Girlfriend” pietiks spēka aizpūst pa vējam no jebkura materiāla būvētu mājiņu. Un arī novērst Bvlgari veikaliņa aplaupīšanu, uzlidot debesīs un ar vienu roku atvairīt raķeti, kas raidīta pilsētiņas virzienā. Un ak, vai! tam vīrietim, kuram ienāks prātā viņu pamest… Atriebjoties par savu salauzto sirdi viņa salauzīs viņa autiņu, iemetīs viņa guļamistabā dzīvu haizivi, paskaidrojot: „Es uzvedos kā jukusi tikai tāpēc, ka tevi neprātīgi mīlu!”. „Tavs neprāts jau plūst ārā no jebkādiem rāmjiem!” — izmisumā kliedz bijušais mīļākais. Taču saprot, ka meiteni, kura iet cauri sienām, psihenē ieslodzīt neizdosies. Vienīgais risinājums — pievērst viņas uzmanību, rūpes un superspēku kādam citam vīrietim. Ideāli būtu atrast tādu, kuram pret to nav iebildumu…

 

6. Izmest pa logu

Klinta Īstvuda debija režisora ampluā trilleris „Play Misty For Me (1971) rāda, ka vīrieša kuņģim tomēr nav nekāda sakara ar viņa sirdi. Ne bifšteks, ne zaļie lapu salāti ar Roforas sieru, ne kūpināta gaļa nespēj diskžokejā Deivā (Klints Īstvuds) raisīt mīlestības jūtas pret viņa bezprātīgo pielūdzēju (Džesika Voltere), pēc kuras ilgojas visas pasaules trakomājas. Viņa nosauc Deivu par nelieti, niecību un īstu mērgli. Uzbrūk ar nazi viņa mājkalpotājai. Sarīko dzīvoklī grautiņu. Bet pēc tam it kā nekas nebūtu noticis, dveš telefona klausulē: „Es dzīvoju tikai sava sapņa dēļ – mīlēt un būt tevis mīlētai”. Kad viņas ķermenis lido ārā pa logu un, atsities pret klintīm, iekrīt jūrā, skatītāji šaipus ekrānam atvieglotu uzelpo. Šajā cīņā uz dzīvību un nāvi mīlestības vārdā dzīvs palikt varēja tikai viens. Labāk lai tas ir Deivs.

 

7. Iekrist baseinā, sašautam ar vienu lodi vēderā un divām mugurā

Viņš ir neveiksminieks, kurš sacer scenārijus par beisbola spēlētājiem un laukstrādniekiem. Viņa – slavena mēmā kino aktrise Norma Dezmonda, „pagājušo dienu glamūra karaliene”, kas dzīvo mājā Sanseta bulvārī Nr. 10086 ( melnā komēdija “Sunset Boulevard“). Viņas villu ar baseinu un sulaini filmas varonis pamatoti dēvē par cietumu, jo visi mēģinājumi izkļūt brīvībā vainagojas ar pilnīgu krahu. Kinozvaigzne apber viņu ar dārgām dāvanām, atzīstas mīlestībā, māca sarežģītus tango soļus, griež sev vēnas un apgalvo, ka tūlīt pat padarīs sev galu, ja viņš aizies. Un kad beidzot drosmi saņēmušais mīļākais beidzot ar čemodānu rokās dodas uz durvju pusi, Norma Dezmonda tver pēc sava revolvera. No viņas baseina policisti izzvejos vīrieša līķi, kuru identificēs kā pāris „B” kategorijas filmu scenāristu. Īpaši bezcerīgos gadījumos tikt vaļā no sievietes var arī, par to samaksājot ar savu dzīvību.

 

8. Guldīt viņas līķi atpakaļ kapā

„Šķiršanās ir pati vienkāršākā daļa attiecībās ar meiteni”, — teic filmas “Burying the Ex,” galvenā varoņa brālēns – apaļīgs, bet pašpārliecināts donžuāns. Iecerētais plāns šķiet gandrīz ideāls: izvēlēties vietu, kur apgrozās daudz cilvēku, pārliecināties, ka telpai ir vairākas izejas, un nevaldāmas panikas gadījumā zvanīt uz „911”. Visu sabojā autobuss, kurš vienā acumirklī pārvērš jau gandrīz bijušo meiteni līķī. Kā arī tas, ka šis līķis atdzīvojas un ar saucienu „Mīlestība spēj darīt brīnumus!” uz lūpām atgriežas pie sava puiša. Guldīt viņu kapsētā pēc brīvprātības principa neizdodas. Tomēr atkal situāciju glābj brālēns, ietriecot mačeti vēl tīri šmaugajā meitenes – zombija ķermenī.

 

Visticamāk, jūs atradīsiet veidu, kā civilizētāk pavēstīt sievietei, kuras mīlestība ir kļuvusi pārāk neizturama, par attiecību izbeigšanu. Taču varbūt šī publikācija būs atrisinājums problēmai, kādu filmu skatīties meiteņu (vai puišu) ballītē.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar