Kā sagaidīt Ugunīgā Gaiļa gadu: kur svinēt, kā ģērbties, ko likt galdā, ko dāvināt

Gaiļa gads

Jau tepat uz sliekšņa ir 2017. – Ugunīgā Gaiļa gads. Gailis – nevaldāms un kareivīgs putns. Tāds pats būšot arī nākamais gads – vētrains un emocionāls, sola astrologi. Tomēr tas nenozīmē, ka Ugunīgā Gaiļa gads būs nepārvarami sarežģīts un nebūs laika, kad atvilkt elpu. Ir jāspēj pielāgoties šī nešpetnā putna raksturam, atrast kopīgu valodu un sadraudzēties. Tad arī 2017.gada pavēlnieks ņems mūs savā aizgādībā, gādājot par prieku, laimi un pārticību.

Un to izdarīt nemaz nav tik sarežģīti. Pats galvenais  — pareizi 2017.gada pavēlnieku sagaidīt. Tāpēc ir svarīgi pienācīgi apģērbties, pareizi uzklāt galdu un, piedomājot par 2017.gada simbolu, izrotāt eglīti.

Tātad, kā sagaidīt Ugunīgo Gaili – kā izrotāt māju, kādus ēdienus celt galdā un kādus tērpus izvēlēties, lai 2017.gads būtu veiksmīgs, priecīgs un laimīgs?

 

 1. Kur un ar ko kopā sagaidīt Ugunīgā Gaiļa gadu?

Gaiļa gads

Gailis ir mājas putns, kam patīk omulība un mājīgums. Viņš necieš trokšņainību, svešiniekus un pārlieku uzdzīvi.  Tāpēc vislabāk Jauno gadu sagaidīsim mājās, ģimenes lokā, pie bagātīgi, bet ne izšķērdīgi klāta galda. Nerīkosim no pārāk trokšņainu ballīti: Vecgada vakarā ir jāvalda priekam un līksmībai, tomēr tā, lai netraucētu kaimiņus aiz sienas. Gailis ir saimnieks, un viesmīlības normu neievērošana var putnu sadusmot. Tāpēc sarūpējiet kādu sīku dāvaniņu ikvienam jūsu viesim.

Nebūtu par ļaunu, pēc maltītes nobaudīšanas, doties laukā nelielā pastaigā. Lieliski, ja jūsu mājai ir piemērots pagalms, kur var sarīkot izklaides. Tomēr ir jāatceras, ka šoreiz petardes un citi vietēja mēroga salūti nederēs. Ugunīgajam Gailim tādas lietas nepatīk, jo viņam tā šķiet tukša naudas izšaušana debesīs jeb, vienkārši sakot – izšķērdība. Ja vēlaties iepatikties 2017.gada simbolam – Gailim, pacentieties radīt šī putna gaumei atbilstošu svētku atmosfēru, dāvanas un cienastu.

2. Kā rotāt māju?

Gaiļa gads

Gailis jau kopš seniem laikiem dzīvo kopā ar cilvēkiem, un tuvojoties gadam, kura pavēlnieks būs šis putns, tas ienāks katrā mājā, mēģinot atrast piemērotu kaktiņu, kur apmesties. Ja gribam atrast kopīgu valodu ar 2017.gada simbolu un pielabināt to, ir jāatceras viņa nešpetnā daba. Pirmkārt, ir jāiekārto māja tā, lai Gailis justos gaidīts ciemiņš jūsmājās.

Kā to izdarīt? Vienkārši. Atcerieties, kur gaiļi vada dienas un kas viņiem patīk. Un, protams, uzreiz prātā iešaujas lauku sēta. Tad arī vadieties pēc tā: piešķiriet mājoklim lauku dvesmu: sagādājiet atribūtus, kas atgādina lauku sētu, nepiemirstiet arī par gaiļa iecienītajiem graudiem. Lieliski, ja sagādāsiet kaprīzajam putnam dekoratīvu ligzdu. Tikai nekādā gadījumā nerotājiet māju ar vistu olām vai putnu spalvām! Tas Gailim nepatiks, un viņš uz veselu gadu var atņemt jūsu mājai prieku un pārticību.

Tam, lai, tieši pretēji, piesaistītu labklājību, neskopojieties ar Gaiļa slavināšanu. Jo vairāk gaiļa figūriņu un attēlu būs jūsu mājā, jo labvēlīgāks pret jums visu nākamo gadu būs šis godkārīgais putns.

Tāpat arī neaizmirstiet atribūtus, kas simbolizē mājas omulību:  izšūtas sedziņas, silti pledi, spilveni un galdauti. Izrotājiet ar tiem māju, arī tas patiks 2017.gada pavēlniekam Ugunīgajam Gailim.

 

3. Kā pušķot eglīti?

Gaiļa gads

Eglītei ir jābūt krāšņai, ar daudz dažādiem spīguļiem un mirguļiem. Rotājumus izvēlieties sarkanus vai zeltītus. Vismaz tādu toņu eglīšu mantiņām ir jādominē. Bez tam eglītē var iekārt kādu mandarīnu vai konfekti. Un neaizmirstie eglītes pakājē nolikt trauciņu ar graudiem!

 

4. Ko likt galdā?

Gaiļa gads

Pirmkārt, izvēlieties atbilstošu galdautu. Lieliski, ja tas būs sarkans vai oranžs. Nekādu lieku dekorāciju galdam – Gailim patīk vienkāršība. Toties 2017.gada simbols atmaigs, redzot galda klājumā traukus no koka. Varbūt kāda virtuves skapīša dziļumā atradīsiet vecmāmuļas dāvinātu koka ķipīti – īstā reize likt to galdā. Un ja vēl tajā iebērsiet graudus vai sēklas, varat būt droši – Gailis jutīsies glaimots.

Ja runājam par ēdieniem, centieties ieturēt laukos gatavotas maltītes kolorītu. Galds var būt dāsni klāts, bet bez pārmērībām  — nekādu eksotisku ēdienu vai delikatešu.

Dodiet priekšroku veģetāriem ēdieniem. Atcerieties, ka gaļa, it sevišķi – putnu – var Ugunīgo Gaili aizvainot, un viņš jums par to var atriebties visu 2017.gadu.

Nepiemirstiet arī par konditorejas izstrādājumiem – gada simbolam ļoti patiks dažnedažādi cepumi, pīrādziņi, kēksiņi, bulciņas, tortes, taču ar vienu noteikumu – ja to gatavošanā netiks izmantotas olas.

Galda vidū novietojot Gaiļa figūriņu – tā noteikti piesaistīs labklājību un laimi jūsu mājoklim.

 

5. Kā ģērbties?

Ugunīgā Gaiļa gads

Lai 2017.gads būtu izdevies, nenāks par ļaunu padomāt arī par atbilstošu apģērbu, sagaidot Ugunīgā Gaiļa gadu. Teju visu Zodiaka zīmju pārstāvjiem astrologi ieteic Jaungada naktī tērpties spilgti un pat ekstravaganti. Vienīgais izņēmums – Strēlnieki, kuriem labāk būtu vilkt mugurā ne pārlieku greznu, elegantu un praktisku tērpu.

Vairumam Zodiaka zīmju ir jātērpjas sarkana vai citu uguns toņu apģērbā, vai arī jāpiemeklē aksesuāri šajos toņos. Tas ir obligāts nosacījums! Bet ir arī izņēmumi. Zodiaka Vēžiem astrologi ietiec izvēlēties tērpu sudrabainos vai gaišzilos toņos. Zivīm Vecgada naktī tērpam vislabāk izvēlēties kaut ko netriviālu, mežonīgu, varbūt pat kliedzošu. Bet Jaunavām – tērpu pasteļtoņos.

Visu pārējo Zodiaka zīmju pārstāvjiem ieteicams raibs un spilgts Jaunā gada sagaidīšanas tērps. Jo greznāks jūsu apģērbs šajā naktī, jo vairāk pārtikusi dzīve būs 2017.gadā.

Ugunīgajam Gailim pa prātam dažādi aksesuāri, kas derēs visām Zodiaka zīmēm. Kādus izvēlēties – tas atkarīgs no jūsu iztēles: somiņa vai diadēma, brošiņa vai grezna kaklarota – vienīgais nosacījums, lai aksesuāri harmonētu ar raibi ugunīgo 2017.gada simbolu.

Attiecībā uz to, kādu stilu izvēlēties, striktu noteikumu nav. Tērpieties kaut vai džinsos, kaut vai vakarkleitā – galvenais, lai labi izskatītos un atbilstu iepriekšminētajām rekomendācijām.

 

6. Ko dāvināt?

Gaiļa gads

Gailis ir praktisks putns, tāpēc arī dāvanas vajadzētu izvēlēties ar tādu aprēķinu, lai tās patiešām būtu noderīgas cilvēkam, kuram tās pasniegsiet, nevis tiktu dāvātas tālāk vai nobāztas bēniņos. Centieties nedāvināt suvenīrus un citas triviālas lietas, piemēram, fotogrāfiju rāmīšus vai ledusskapja magnētiņus. Padomājiet, kas vajadzīgs tam vai citam jūsu viesim. Atcerieties, kas viņam ir nepieciešams no sadzīves priekšmetiem vai atminieties par viņa hobiju.

Lūk, lietas, kuras uzdāvinot jūs noteikti trāpīsiet desmitniekā: ielūgumi uz kādu pasākumu, biļetes vai ceļazīmes tūrisma braucienam, dāvanu kartes; sadzīves tehnika; saimniecībā noderīgas lietas.

Dāvanas saiņojiet spilgtas krāsas košā papīrā. Un nepiemirstiet dāvaniņai pievienot Gaiļa attēlu vai figūriņu. Lieliski, ja jau iepriekš esat uzzinājis, ko vēlas dāvanā saņemt jūsu viesis.

 

Laimīgu Jauno gadu, cienījamie Puaro.lv lasītāji! Sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: dažādi avoti internetā

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz