Kā katra Zodiaka zīme uzvedas vecāku sapulcēs

Zodiaka zīme

Sācies mācību gads, un tā neatņemama sastāvdaļa ir arī vecāku sapulces. Bieži vien klases audzinātājas klāstītie jaunumi mēdz būt, tā teikt, nedaudz garlaicīgi. Lai godam nosēdētu līdz sapulces beigām neaizsnaužoties (kā zināms, vecāku sapulces notiek darba dienas vakarā), piedāvājam veidu, kā noturēt sevi mundru. Raugoties uz telpā sanākušajiem ļaudīm, mēģiniet noteikt aptuvenu viņu dzimšanas mēnesi. Un palīdzēs jums šis „uzvedības horoskops” – kā uzvedas katra Zodiaka zīme.

 

Mežāzis

Nē, Mežāzis vecāku sapulcē nesēž rāmi un mierīgi!  Viņš ik pēc brīža nāk klajā ar kādu grandiozu priekšlikumu, kā uzlabot skolas telpu plānojumu, skrūvē klāt vaļīgu sola virsmu vai rūpīgi tīra tāfeli no tajā ieēdušos krīta švīkām.  Ar tikko Drogās nopirkto zobu birstīti. Ja vēlaties padarīt viņu patiešām laimīgu, ievēliet par vecāku komitejas priekšsēdētāju – viltīgais un taupīgais Mežāzis pat no mežā savāktiem čiekuriem un trim bantītēm pratīs radīt pavisam pieklājīgas dāvanas mācībspēkiem Skolotāju dienā, bet par atlikušo naudu noorganizēs klases telpu remontu un iegādāsies mācību palīgmateriālus visam gadam.

 

Ūdensvīrs

O, Ūdensvīra zvaigznājā dzimušos jums būs ļoti viegli izskaitļot! Kuram gan citam, ja ne Ūdensvīram, labāk par visiem ir zināms, kā rīkoties? Vai jūs, Pēteramamm, audzināt dēlu pēc Makarenko metodēm? Ak, tu tētīt – tas taču ir kā akmens laikmetā! Un kas bērniem ir pusdienās? Cīsiņi?! Nē, nu vai tad jūs nezināt, ka desas ir veselībai kaitīgas?  Galu galā viņš tik ļoti visus jau ir nokaitinājis ar savām rekomendācijām vietā un nevietā, ka pat klusā un jaukā literatūras skolotāja ir gatava viņam mest ar tāfeles sūkli. No līdzcilvēku dusmu izpausmes Ūdensvīru glābj vienīgi viņa šarmējošā personība.

 

Zivis

Zivis vecāku sapulcē sēž klusas un mēmas, kā jau zivis. Tāpēc, ka patiesībā ne pārāk saprot, kāpēc te vispār atrodas. “Ļautiņi, kas jūs vispār esat un kāpēc man šeit ir jābūt?” – viņu plaši ieplestajās acīs lasāms mēms jautājums. Zivis rāmi un klusi vienkārši gaida, kad sapulce beigsies. Taču tikai līdz brīdim, kad izdzird pret viņu atvasi vērstus skolotājas uzbraucienus. Neieklausieties, vai aizrādījumi ir pamatoti vai nē, Zivju zvaigznājā dzimusī mamma pārvēršas bīstamā haizivī, kas gatava nokost dzīvībai svarīgas ķermeņa daļas visiem, kas uzdrošinājušies aizrādīt, ka viņas Anniņai vēl ir pāragri nākt uz skolu ar sarkani lakotiem nagiem. Taču pirms tam nolasot īsu, bet emocionālu notāciju par to, ka skolotāja alojas – pārskatīties ir cilvēciski.

 

Auns

Ja no skata solīdā, klusā un pieklājīgā Andreja mamma piepeši draudīgi noliec pieri (iztēlojieties uz tās ragus!) pret parketu un ar putām uz lūpām skaidro skolotājai Podziņai, kur tieši viņai ir jāiet, ziniet – jums blakus vecāku sapulcē sēž klasiska mamma – Auns. Labā ziņa – pēc mammas – Auna tirādes no skolotājas Podziņas var virves vīt un panākt, ka jūsu bērnam tomēr atļauj ierasties skolā sporta tērpā. Ir arī sliktā ziņa – Aunam var „aiziet ciet šīberis” un viņš no vārdiem var ķerties pie darbiem. Un tas jau vairs nav labi. Tāpēc laikus paslēpiet rādāmkociņu un cirkuli. Jo citādi vecāku sapulce var beigties ar liecību sniegšanu policijas iecirknī.

 

Vērsis

Vecākus – Vēršus debesu tētiņš skolotājiem sūta grēku izpirkšanai.  Tētim – Vērsim ir tīrais nieks ar kāju izspert skolotāju istabas durvis, pacelt uz ragiem mācību pārzini, ar pakavu pārlauzt mugurkaulu anglenes učenei, bet pēc tam akurāti piesēst uz krēsla maliņas un pieklājīgi padot labvakaru.  Vēršu bērni ir teju vienīgie bērni, kas nepieprasa sev nekavējoties radīt vecāko brāli vai māsu. Jo arī bez vecākā brāļa tīri labi var iztikt, ja ir tādi vecāki. Skolas huligāni godbijīgi sveicina, bet ģeogrāfijas skolotāja trīcošā baltiņā klusi čukst: „Jāņatēt, vai atļausiet – es Jānīti uz olimpiādi sūtīšu, viņš ir tik gudrs, tik gudrs…”

 

Dvīņi

Dvīņi diezgan ātri pagurst no nekam nevajadzīgas mācību priekšmetu un atzīmju klāstīšanas, tāpēc ņem stūri savās rokās. Viņi vienīgie pilnā nopietnībā spēj pārliecināt vecāku sapulces dalībniekus, ka izlaidums striptīzklubā – tas ir pats labākais, kas vispār var būt. Vēl vairāk – viņi paši ir par to pārliecināti. Bet mirkli vēlāk – pēc piecām minūtēm – krist otrā galējībā, iedomāties sevi kā Māti Terēzi un doties glābt bērnus no pārlieku daudzajiem (viņuprāt) algebras kontroldarbiem. Un pats labākais ir tas, ka noraudzīties Dvīņu izdarībās ir tīrā izklaide. Tāpēc garlaicīgi nebūs pat vienmuļākajā vecāku sapulcē.

 

Vēzis

Vēzis ierodas uz vecāku sapulci ar jau iepriekš sarakstītiem jautājumiem, visu sīki un smalki pieraksta,  lai pēc kādiem pieciem gadiņiem laipni pavaicātu, vai mērķi ir sasniegti. Krīt uz nerviem skolotājiem, pūloties noskaidrot katru sīkumu mācību plānā, klases audzēkņu nacionālo piederību, pedagogu politiskās simpātijas, tostarp tik draudīgi grabinot spīles, ka visi bailēs vienmēr visu detalizēti izklāsta. Daži skolotāji, kuru nervu sistēma nav pārāk noturīga, pat ir ar mieru apsolīt, ka atskaite par Vēža atvases sekmēm tiks sūtīta katru dienu WhatsApp, lai tikai būtu miers.

 

Lauva

Lauva dodas uz vecāku sapulci vienīgi tad, ja ir pārliecināts, ka skolotāji lielīs viņa bērnu – cik brīnišķīgs, talantīgs, labākais no klases utt., neaizmirstot uzlielīt arī pašu Lauvu par viņa izcilajām pedagoga dotībām. Ja šāda tēma sapulces darba kārtībā nav paredzēta, Lauva vai nu neierodas vispār, vai jau pirmajās minūtēs sāk skaļi žāvāties. Bet garlaikots Lauva ir, atvainojiet, pilnīgs kirdiks. Sarīkos cirka izrādi un karuseli uz līdzenas vietas, lēks caur degošu apli un žonglēs ar krītu, stāvēdams uz galvas, – sak’, skatieties, ko es protu! Kad apniks lēkāt pašam, piespiedīs to darīt arī pārējos. Kāda vecāku sapulce? Nē, neko par to nezinu.

 

Jaunava

Ja Vēzis uz vecāku sapulci dodas ar jautājumu sarakstu kabatā, tad Jaunavai šis saraksts ir sadalīts mācību priekšmetiem un jautājumi atķeksēti ar dažādas krāsas flomasteriem atkarībā no tā svarīguma pakāpes. Jaunava ir vienīgā, kas zina pilnīgi noteikti, ko viņas bērns šajā dienā darīja pērngad, ko darīs mācību gada pēdējā semestrī un kad aizstāvēs disertāciju. Doktora disertāciju, bez šaubām.  Un katram gadījumam glabā drošā vietā dosjē alfabēta kārtībā par visiem skolotājiem, klasesbiedru vecākiem, skolas direktoru, mācību pārzini, saimniecības daļas vadītāju, apkopēju un izglītības ministru.  Tā, katram gadījumam… Tāpēc, ka kārtībai jābūt.

 

Svari

Svarus no līdzsvara nespēj izsist pat ne klases audzinātājas tēlainais stāstījums, kā viņa mīļotais lolojums aizdedzināja ķīmijas kabinetu, applūdināja aktu zāli, sarīkoja zoles turnīru ar pirmklasniekiem uz izģērbšanos un sporta zālē basketbola grozā mētāja no skolas ēdnīcas nočieptas jēlas olas. Vienīgais, kā Svari reaģē – painteresēsies, kurš uzvarēja – pirmklasnieki vai viņa mīļums. Tāpēc vecāku sapulcē, ja vispār ieradušies, Svari mierīgā garā nodarbojas ar savām lietām.  Tāpēc ka viņi jau tāpat zina, neraugoties uz skolotājas stāstīto, ka ar viņa bērnu viss ir kārtībā.

 

Skorpions

Skorpions vecāku sapulci apmeklē vienīgi tad, ja viņam piedraudēts bērnu izmest no skolas, ja vecāki neapmeklēs sapulces. Un Skorpions ierodas. Lai paskatītos acīs tam idiotam, kurš nespēj novērtēt viņa bērna ģenialitāti.  Nu, un lai nolādētu stulbos skolotājus līdz septītajai paaudzei. To Skorpioni lieliski pieprot, un ja viņa okultās spējas vēl pastiprina vecāku instinkts – bēdziet, kamēr vēl varat!  Taču, ja Skorpionam apsola atdzesētu šampānieti un sarunas par Balzaka daiļradi, izredzes ieraudzīt viņu vecāku sapulcē kaut uz pusstundiņu, pieaug vairākkārt. Un lai nu paliek Balzaks, bet skolotājai šampānieti nāksies nopirkt .

 

Strēlnieks

Strēlnieka bērns vecāku paspārnē ir kā aiz mūra sienas, tāpēc šīs Zodiaka zīmes pārstāvji uz vecāku sapulci ierodas labi sagatavojušies: matemātikas skolotājai klusītēm iebāž somā viņas iecienītāko konjaku, ķīmijas pasniedzējai klēpī ieber dzeltenu asteru kaudzi, nu bet fizkultūras skolotājam profilakses nolūkā iegrūž sānos pamatīgu dunku. Bez tam, Strēlnieks ir informēts par visām tenkām skolā un tuvākajā apkārtnē, kā arī par to, kurš uzrakstīja tualetē uz sienas, ka Jānis ir muļķis. Strēlnieks uzskata, ka viņa viedoklis ir pats svarīgākais. Tāpēc, ja dosiet viņam vārdu, sapulce pilnīgi noteikti ieilgs līdz pirmajiem gaiļiem. Ja vecāku sapulces laikā Strēlnieks pēkšņi pazūd, paraugieties turpat aiz skolas stūra – viņš tur noteikti kopā ar vecāko klašu čaļiem uzvelk dūmu un stāsta pikantas anekdotes.

 

Pazināt sevi? Pastāstiet par to komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz