Jauns veids, kā izkrāpj datus no bankomātiem

bankomāti

Speciālisti noskaidrojuši , kā kibernoziedznieki  varētu izmantot jaunās bankomātu autentifikācijas tehnoloģijas, ko plāno ieviest bankas.

Lai gan daudzas finanšu iestādes uzskata, ka biometriskie risinājumi ir viens no daudzsološākajiem pašreizējo autentifikācijas metožu papildinājumiem vai pat pilnīgs to aizstājējs, kibernoziedznieki biometrijā saskata jaunu iespēju zagt konfidenciālu informāciju.

Bankomāti jau gadiem ilgi ir to krāpnieku uzmanības lokā, kuri medī kredītkaršu datus. Bija gan primitīvas ierīces, kas, piestiprinātas automātam, spēja nozagt informāciju no kartes magnētiskās joslas un PIN kodu. Šīs ierīces attīstījās līdz ar maksājumu karšu pilnveidošanos.

“Kaspersky Lab” veiktā pagrīdes kibernoziedzības izmeklēšana liecina, ka jau vismaz divpadsmit pārdevēji piedāvā skimerus, kas spēj zagt upuru pirkstu nospiedumus. Un vismaz trīs pagrīdes pārdevēji jau pēta ierīces, kas var nelikumīgi iegūt datus no plaukstas vēnu tīkla un varavīksnenes pazīšanas sistēmām.

Turklāt ir pazīmes, ka pagrīdes kopienās notiek diskusijas par mobilo lietotņu izstrādi, kuru pamatā ir cilvēka sejas pārklāšana ar maskām. Ar šādu lietotni uzbrucēji var paņemt personas fotogrāfiju, kas ir publicēta sociālajos medijos, un izmantot to, lai piemuļķotu sejas pazīšanas sistēmu.

“Atšķirībā no parolēm vai PIN kodiem, ko var viegli nomainīt, ja tie tiek uzlauzti, problēma ar biometriju ir neiespējamība mainīt pirkstu nospiedumu vai varavīksnenes attēlu. Tādējādi, ja jūsu dati vienreiz ir noplūduši, vairs nebūs droši atkal izmantot šo autentifikācijas metodi. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi saglabāt šo datu drošību un pārsūtīt tos drošā veidā. Biometriskie dati ir ierakstīti arī modernajās pasēs, ko sauc par e-pasēm, un vīzās, tāpēc, ja uzbrucējs nozog e-pasi, viņš iegūst ne tikai dokumentu, bet arī šīs personas biometriskos datus. Viņš ir nozadzis personas identitāti,” izteicās “Kaspersky Lab” drošības eksperte Olga Kočetova.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Kaspersky Lab

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Jauns veids, kā izkrāpj datus no bankomātiem"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Gaaaa
Gaaaa

virsraksts |= tēma

wpDiscuz