Jau augustā rudens ņems virsroku pār vasaru, prognozē laika vērotājs

rudens

Brīvdienas pavadītas siltos saules staros un, ļoti iespējams, kāds jau ilgojas pēc nelielas veldzes. Varbūt tomēr sildīties, kamēr var? Dabas vērotājs Vilis Bukšs savā blogā publicējis visai neiepriecinošu iespējamo vasaras mēnešu laika prognozi.

Mūsu platuma grādos laiks vasarā būs skandināviski mērens, pieļauj Bukšs. “Salnas šai vasarai no abiem galiem. Augusts būs samērā saulains, bet mēneša beigās ap Bērtuļiem – 24., 25. augustā gaidāmas salnas.

Jūnijs būs saulains un sauss, bet gaiss pa dienu iesils vien līdz 20, 23 grādiem, raksta dabas vērotājs.

Naktis būs drēgnas. Jāņos laiks būs mēreni silts. Ap šo laiku būs īslaicīgs lietus. Maija beigās ir dažas zīmīgas dienas, kas iezīmēs laika apstākļus visai vasarai, teic Bukšs. Vismaz tā uzskatījuši mūsu senči pirms simts un vairāk gadiem.

“23. maijs ir svētā Moteja diena. Ja tā iekritīs lietaina un vēsa, tāda būs visa vasara. 27. maijs – Sidora diena, kad jāvēro vējš. Ja pūtīs ziemelis, vasarā būs jāsalst. 28.maijs – Pahoma diena. Ja šajā dienā saule sildīs, vasara būs patīkama, mērena.”

“Tie, kas grib sildīties karstā saulē, lai pērk biļeti un dodas uz dienvidiem. Mūsu platuma grādos laiks būs skandināviski mērens.” Jūlijs būšot silts, bet lietains, prognozē dabas vērotājs. Jūlijā – siena laikā gaidāms pērkons. Toties rudens paredzams garš un jau augustā ņems virsroku pār vasaru.

Vasara būs skopa – uz to norādot kosa, kas visur saaugusi. Arī māllēpju ziedēšana norādot uz skopu vasaru. Siltumu mīloši augi nedos labu ražu. Bērzs un alksnis plauka reizē. Tas norāda uz to, ka vasara būs vidēja. Ja bērzs būtu izplaucis pirmais, laiks vairāk būtu sauss, bet ja alksnis – mitrs. Pavasara Māras diena (pēc vecā kalendāra) 7.aprīlī norādīja uz vējainu laiku,” savā blogā raksta Vilis Bukšs.

Tomēr Toms Bricis savā blogā portālā lsm.lv secina, ka “greizas, ļoti greizas bija prognozes, ņemot vērā, ka aukstums maija pirmajā daļā bija tik iespaidīgs, ka noteikti saucams par ekstrēmu un ārkārtīgi retu laika apstākļu pavērsienu, ko dabas zīmju vērotājiem vajadzēja pamanīt, ja vien šādas lietas dabā vispār ir pamanāmas”. Tāpēc viss vēl var mainīties.

Visas šīs aukstās ziņas beidzot nomaina priecīgā vēsts par vasaras iestāšanos – nedēļas nogalē sāksies šī gada pirmais karstuma vilnis.

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

2 Komentāri on "Jau augustā rudens ņems virsroku pār vasaru, prognozē laika vērotājs"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
tikai viens jautājums
tikai viens jautājums

ko TU Teiksi, kad ,,viedā,, prognoze izrādīsies TIKAI kārtējā sevis popularizēšana?

skeptiķis
skeptiķis

mieru, tikai mieru. Bukšis nekad vēl nav trāpījis…

wpDiscuz