Izstrādāts rīks, kas prot noteikt dzērumā rakstītus tvītus

rīks

Amerikāņu zinātnieki izstrādājuši programmu, kas atpazīst alkohola reibumā rakstītus tvītus. Radītais rīks prot noteikt arī to, kur tiešu atradies Twitter lietotājs brīdī, kad publicēts ieraksts.

Ročesteras universitātes zinātnieki savam pētījumam gada laikā izanalizēja 11 000 tvītu, kuros bija ar alkohola lietošanu saistīta leksika, piemēram, vārdi „bārs”, „piedzēries”, „tusiņš” u.c. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem speciālistiem izdevās iemācīt atbalsta vektoru mašīnu (SVM) atpazīt dzērumā tapušus tvītus.

rīks

Izstrādātais neironu tīkls ar augstu precizitāti spēj noteikt, vai Twitter lietotājs ierakstus publicējot iemalko „grādīgo” vai ir skaidrs kā stikliņš. Bez tam zinātnieki izveidoja arī karti, kurā redzamas pašas populārākās alkohola lietošanas vietas Ņujorkā.

Tāpat arī zinātnieki izstrādājuši algoritmu, ar kura palīdzību var izskaitļot vietu, no kurienes tiek publicēti „grādīgie” tvīti. Jau tuvākajā nākotnē zinātnieki solās izstrādāt rīku, ar kuru būs iespējams noteikt tvītotāja dzimumu, vecumu un tautību.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Technology Review

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz